REKLAMA

Praktyczny kurs doskonalenia techniki jazdy – okres próbny

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: BMW · Dodane: 16 listopada 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Praktyczne szkolenie w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym będzie elementem okresu próbnego, jaki przejść będzie musiał każdy nowy kierowca. Jakie są założenia praktycznego szkolenia kierowców?

Nowe przepisy dotyczące prawa jazdy jakie wchodzą w życie w styczniu 2016 roku zakładają, że osoba, która otrzyma swoje pierwsze prawo jazdy, będzie poddana 2 letniemu okresowi próbnemu. W trakcie jego trwania będzie ona musiała m.in. poruszać się autem oznakowanym zielonym listkiem klonu czy stosować się do ostrzejszych ograniczeń prędkości. Nie będzie ona mogła także pracować w charakterze kierowcy.

Zobacz: Okres próbny – nowe prawo jazdy 2016

Oprócz tego nowe przepisy nakładają na kierowcę obowiązek wzięcia udziału w praktycznym szkoleniu doskonalenia techniki jazdy. Kurs będzie trzeba wykonać pomiędzy 4 a 8 miesiącem obowiązywania okresu próbnego. Odbywać się on będzie w ośrodku doskonalenia techniki jazdy (a nie WORD) i trwać ma 1 godzinę.

Celem szkolenia praktycznego ma być:

1) uświadomienie niebezpieczeństw wynikających z nadmiernej i niedostosowanej do warunków ruchu prędkości;

2) kształtowanie postawy defensywnej u osoby szkolonej.

Zobacz: Prawo Jazdy 2016 – wszystkie zmiany i nowości

Mowa jest zatem o nauce wyprowadzania auta z poślizgu, właściwego dostosowywania prędkości do danych warunków pogodowych i zrozumieniu ryzyka jakie niesie szybka i brawurowa jazda.

Każdy uczestnik kursu otrzyma zaświadczenie o jego ukończeniu. W tej chwili nie są jeszcze znane wszystkie szczegóły nowego rozwiązania. Minister Transportu w drodze rozporządzenia ustalić musi jeszcze wysokość opłaty za praktyczne szkolenie w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym, przy czym jej wysokość nie może przekroczyć 200 zł. Oprócz tego określić musie on także szczegółowe programy praktycznego szkolenia w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym.

Oprócz praktycznego szkolenia w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym kierowca będzie także zobowiązany do odbycia teoretycznego kursu dokształcającego w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wszystkie szczegóły na jego temat przeczytacie w poniższym linku:

Zobacz: Kurs dokształcający teoria – okres próbny

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności