REKLAMA

Kurs dokształcający teoria – okres próbny

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 15 listopada 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Dokształcający kurs teoretyczny będący elementem okresu próbnego musi ukończyć każdy młody kierowca, który uzyska prawo jazdy po 4 stycznia 2016 roku. Co on obejmuje i czego dokładnie dotyczy?

W myśl znowelizowanej ustawy o kierujących pojazdami każdy kierowca, który uzyska prawo jazdy kat. B po 4 stycznia 2016 będzie objęty przez pierwsze 2 lata okresem próbnym (licząc od daty nadania uprawnień). W trakcie jego obowiązywania musi on m.in. stosować się do ostrzejszych ograniczeń prędkości czy jeździć pojazdem oznakowanym zielonym listkiem klonu(szczegóły dotyczące okresu próbnego znajdziecie tutaj).

Zobacz: Prawo Jazdy 2016 – wszystkie zmiany i nowości

Jednym z elementów okresu próbnego jest specjalny kurs dokształcający w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kierowca, który uprawnienia do kierowania będzie zobowiązany do jego przystąpienia pomiędzy 4 a 8 miesiącem obowiązywania jego okresu próbnego. Kurs będzie prowadzony przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w formie zajęć o charakterze teoretycznym trwających 2 godziny. Tematyka kursu będzie dotyczyć:

1) czynników mających wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego;

2) problematyki wypadków drogowych;

3) psychologicznych aspektów kierowania pojazdem i uczestnictwa w ruchu drogowym.

Zobacz: Okres próbny – nowe prawo jazdy 2016

Osoba, która ukończy kurs otrzyma z WORD specjalne zaświadczenie. Minister Transportu ustali niebawem w drodze rozporządzenia wysokość opłaty za kurs. Nie będzie ona mogła być jednak wyższa niż 100 zł.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności