REKLAMA

Toyota Proace może nie przejść badania technicznego! Rusza akcja serwisowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 18 grudnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Toyota Proace City ma problem z danymi homologacyjnymi, a dokładnie z dopuszczalną masą na tylnej osi. Z tego powodu może nie przejść przeglądu technicznego. Rusza akcja serwisowa, która może nawet być potrzebna wymiana tabliczki VIN.

Właściciele Toyoty Proace City, zwłaszcza ci, którzy mają przed sobą przegląd techniczny, powinni czym prędzej skontaktować się ze swoim autoryzowanym serwisem w celu umówienia wizyty na akcję serwisową.

Toyota Proace City może mieć problem na przeglądzie technicznym

Okazuje się, że w samochodach marki Toyota Proace City, wyprodukowanych w Hiszpanii od 11.10.2022 r. do 17.03.2023 r., indeks nośności tylnych opon jest zbyt niski w stosunku do technicznie dopuszczalnej masy przypadającej na tylną oś pojazdu. W rezultacie istnieje ryzyko, że użytkownik podczas załadunku pojazdu może przekroczyć maksymalną masę przypadającą na tylną oś wynikającą z indeksu nośności opon. Dodatkowo, pojazd może nie przejść pozytywnie obowiązkowej, okresowej kontroli technicznej z powodu niezgodności opon/danych.

Zobacz: Toyota i Lexus znowu zagrożone pożarem! Prawie 15 tys. aut wzywanych na serwis

Kampanią naprawczą objęte są w Polsce 562 pojazdy. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi. Dane dotyczące technicznie dopuszczalnej masy przypadającej na tylną oś zostaną dopasowane do indeksu nośności opon, poprzez wykonanie następujących czynności:

  1. wymiana naklejki VIN (naklejki producenta) w przypadku wystąpienia takiej konieczności,
  2. usunięcie deklaracji producenta (jeśli została dostarczona) oraz przekazania poprawionego Świadectwa Zgodności (CoC).

Jeśli masz wątpliwości co akcji technicznej, możesz kontaktować się w tej sprawie z ASO Toyoty, a jeśli jego pracownicy nie będą mieli wiedzy na ten temat, Toyota prosi o kontakt pod nr telefonu 22 449 05 00, lub pod adresem: ul. Konstruktorska 5, 02-673 Warszawa.

Zobacz: Hybrydowa Toyota RAV4 traci moc na mrozie! Rusza akcja naprawcza

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności