REKLAMA

Dwóch kierowców Goodyeara zginęło podczas testów opon na Nurburgring

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Goodyear · Dodane: 21 sierpnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Podczas testów opon Goodyear na torze Nurburgring miał miejsce wypadek, w którym zginęły dwie osoby. Byli to kierowcy testowi, którzy sprawdzali możliwości opon.

Do tragicznego zdarzenia doszło 9 sierpnia. Według naocznych świadków wypadek kierowców testowych Goodyeara miał miejsce na odcinku Antoniusbuche na końcu Döttingerhöhe, w obszarze, w którym najszybsze auta osiągają maksymalne prędkości rzędu 300-320 km/h. Z relacji świadków wynika, że ​​samochód kilka razy dachował i pomimo natychmiastowych działań ratowniczych, dwóch mężczyzn nim podróżujących zginęło na miejscu. Oprócz kilku ratowników i policji, w akcji brały udział także dwa helikoptery. Tor Nürburgring został zamknięty, a zaplanowane na ten dzień przejazdy turystyczne, podobnie jak testy branżowe innych firm, zostały odwołane.

Wypadek podczas testów opon Goodyear na Nurburgring

Jak wynika z relacji świadków zdarzenia, kierowcy testowali opony Goodyeara na samochodzie Porsche 911 Carrera S z serii 991. Goodyear potwierdził, że są to pracownicy firmy w wieku 39 i 44 lata. Plan zakładał cztery dni testów na torze Nürburgring.  Starszy kierowca był Niemcem, młodszy Luksemburczykiem. Ten ostatni to Christian Franck, który w 2015 roku otrzymał tytuł „Autosportowca Roku” w Luksemburgu. Pozostawił żonę i jedno dziecko.

Prokuratura w Koblencji wszczęła śledztwo w sprawie śmierci, w którym ma ustalić przyczyny tragicznego wypadku. W grę wchodzi kilka scenariuszy, w tym zarówno problemy z ogumieniem, błąd kierowcy czy działania osób trzecich. Testy produktowe na torze Nurburgring odbywają się regularnie. Firmy, które je przeprowadzają, zatrudniają wyłącznie doświadczonych, profesjonalnych kierowców testowych, którzy mają wyjątkowo duże doświadczenie i doskonale znają niemiecki tor. Podczas testów produktowych, obiekt jest zamknięty dla osób postronnych, ale każdy kierowca z ważnym prawem jazdy, może sprawdzić się na nim w ciągu tygodnia. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że to trudny technicznie autodrom. Według danych policji, w 2022 roku w trakcie przejazdów turystycznych doszło na nim łącznie do 77 wypadków – jedna osoba zginęła.

Zobacz: Wyższe ceny za jazdę po torze Nurburgring

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności