REKLAMA

Elektryczny Nissan zdobędzie oba bieguny świata?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 19 stycznia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nissan ujawnia pierwsze szczegóły zmodyfikowanej wersji Nissana ARIYA e-4ORCE, który weźmie udział w wyprawie „Od bieguna do bieguna”. Jej trasa prowadzi od magnetycznego bieguna północnego do bieguna południowego.

Specjalnie przygotowana ARIYA, która zostanie oficjalnie zaprezentowana w lutym, pokona liczącą ponad 27 tys. km trasę, prowadzącą przez obszary ze skrajnie trudnymi warunkami klimatycznymi i terenowymi. Będzie to pierwsza tego rodzaju ekspedycja samochodowa. Brytyjski podróżnik Chris Ramsey i jego żona Julie Ramsey wyruszą na pokładzie Nissana ARIYA e-4ORCE w podróż życia.

Nissan Ariya w wersji off-road

Aby przygotować samochód na niesprzyjające, polarne warunki terenowe panujące w Arktyce i na Antarktydzie, w wyprawowym Nissanie ARIYA e-4ORCE wprowadzono dla potrzeb ekspedycji Chrisa zmiany, które polegały na zwiększeniu wytrzymałości nadwozia. Dodatkowo podwyższono zawieszenie, poszerzono nadkola, aby dostosować je do większych opon, oraz wyposażono samochód w pakiet dodatkowych elementów nadwozia. Dzięki tym zabiegom ARIYA jest gotowa do jazdy w najtrudniejszych warunkach.

Przez podjęcie wyzwania, z którym inni nie mają odwagi się zmierzyć, Nissan – wraz z pionierskim zespołem zaangażowanym w ekspedycję „Od bieguna do bieguna” – przesuwa granice elektromobilności oraz przyspiesza realizację wizji czystszego, bezpieczniejszego i bardziej przyjaznego dla wszystkich świata. Poprzez udział w tej ambitnej wyprawie i pomyślne jej ukończenie pragniemy dotrzeć do ludzi na całym świecie i zainspirować ich do działania, udowodnić funkcjonalność i opłacalność samochodów elektrycznych oraz przyspieszyć ich wdrażanie jako elementu strategii, której celem jest ograniczenie światowej emisji

– powiedziała Cliodhna Lyons, wiceprezes ds. planowania produktów i usług w regionie AMIEO.

Zobacz: Nissan Ariya w Kołobrzegu czyli pierwsza jazda nowym elektrykiem

Ambitna wyprawa to również okazja do zaprezentowania światu rewolucyjnych możliwości układu e-4ORCE – najbardziej zaawansowanej technologii napędu na cztery koła Nissana. e-4ORCE, zastosowany w modelu ARIYA, zapewnia równowagę między dynamicznymi osiągami a niespotykanym wcześniej poziomem panowania nad pojazdem. Ten rewolucyjny układ oferuje komfort, kontrolę oraz poczucie pewności za kierownicą dzięki odpowiedniemu zarządzaniu przenoszeniem mocy i procesem hamowania dla maksymalnej płynności i stabilności jazdy.

ARIYA ze swoimi imponującymi osiągami i połączonymi technologiami będzie wymarzonym towarzyszem pełnej przygód podróży. Celem Nissana jest popularyzacja samochodów elektrycznych i budowanie bardziej czystego świata zgodnie z programem Nissan Ambition 2030, który jest długoterminową strategią firmy na rzecz wspierania mobilności. Jej najważniejszym elementem jest elektryfikacja.

Zobacz: Nowy Nissan X-Trail e-4ORCE: pierwsze wrażenia i opinie po testach w górach

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności