REKLAMA

Nowe świece zapłonowe NGK m.in. do silników marki Honda, Volvo, Toyota

Autor: NGK · Zdjęcia: NGK · Dodane: 6 kwietnia 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Firma NGK wprowadziła na rynek 12 nowych świec zapłonowych z materiałów szlachetnych (w tym irydowe): Laser Iridium, Laser Platinum lub Iridium IX. Świece są przeznaczone m.in. do silnika Hondy 1.5 VTEC Turbo , Volvo XC60 2.0 Turbo czy Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 Turbo MIVEC.

Nowe świece zapłonowe zaprojektowane zostały specjalnie dla najlepiej sprzedających się modeli samochodów takich producentów jak Honda, Volvo, Toyota, Land Rover i Audi. Szacuje się, że do 2024 roku nowy asortyment NGK pokryje zapotrzebowanie parku samochodowego obejmującego ponad 1,8 mln pojazdów – co stanowi wzrost ilości o 32% w ciągu najbliższych dwóch lat (źródło: TecAlliance).

Świece zapłonowe do Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 czy Porsche Cayman/Boxster 2.5

Dziesięć spośród nowo wprowadzonych na rynek świec zapłonowych to produkty, gdzie zastosowano dwa rodzaje z metali szlachetnych, które zapewniają najwyższą odporność na zużycie. Dodatkowo dzięki zastosowaniu cienkich elektrod środkowych zapewniają one doskonały zapłon. Trzy z nich typu Laser Iridium zostały wprowadzane na rynek wtórny dla następujących modeli popularnych na rynku pojazdów – referencja SILKR7H8 pasuje do Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 produkowanych od października 2017 roku; SILKGR9A7EG obsługuje silniki Porsche Boxter i Cayman 2.5 obecne na rynku od kwietnia 2016 roku, a ILNFR7A7G jest idealnym produktem dla modeli Opel/Vauxhall Insignia 2.0 produkowanych od kwietnia 2020 roku.

Świece do silnika Hondy 1.5 VTEC

Jeden z modeli nowych świec zapłonowych Laser Iridium oznaczony referencją ILZKAR8J8SY zaprojektowany został do zastosowania w wyjątkowo dużej liczbie modeli Volvo i Hondy, w tym w najlepiej sprzedającym się modelu Volvo XC60 2.0 (zarówno benzynowym, jak i hybrydowym typu plug-in) oraz w Hondzie CR-V 1.5 VTEC. Kolejną nowością jest referencja SILZKAR8G7Y, która obejmuje popularne modele Land Rover Defender, Discovery, Evoque i Range Rover produkowane od marca 2017 roku. Dodatkowo świece zapłonowe Laser Iridium DILKAR7B8, DILKAR8J9G i ILZKAR7E11S pasują do wielu modeli Subaru, Toyoty i Hondy, natomiast świece zapłonowe Laser Platinum LTR6BP13 i PFR7S11EG zapewniają zapłon w modelach Forda i Audi.

Pod względem technologicznym świece zapłonowe NGK SPARK PLUG z podwójnym metalem szlachetnym z serii Laser Iridium mają laserowo spawaną elektrodę środkową ze stopu irydu oraz przyspawaną tą samą technologią płytkę platynową na elektrodzie masy, co zapewnia optymalną wydajność i żywotność. Seria Laser Platinum wykorzystuję płytki platynowe umieszczone na elektrodach środkowych i masowych także z wykorzystaniem technologii laserowej, gwarantując stałą moc zapłonu przez cały okres eksploatacji świecy zapłonowej. Świece zapłonowe Iridium IX tej firmy, zaprojektowane ze stopu irydu na niezwykle cienkiej elektrodzie środkowej, zapewniają większą efektywność zapłonu mieszanki oraz wydłużoną żywotność w porównaniu ze standardowymi świecami niklowymi.

Zobacz: Co się psuje w dieslu? Sprawdzamy typowe usterki i problemy

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Plusik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Plusik
Gość
Plusik

A do hondy wolnossącej 1.5 l też mają coś dobrego?

Aktualności