REKLAMA

Program Toyota Pewne Auto notuje 30% wzrost sprzedaży

Autor: Toyota · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 10 lipca 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Program Toyota Pewne Auto, chyba ma naprawdę niezłe opinie, bowiem rośnie liczba klientów kupujących samochody w ramach tej usługi. W pierwszych sześciu miesiącach 2024 roku sprzedano 18 119 takich samochodów, czyli o 30% więcej niż w analogicznym okresie rok temu. Jakie Toyoty klienci wybierają najczęściej?

W Toyota Pewne Auto oferowane są samochody używane ze sprawdzoną historią i ze zweryfikowanym stanem technicznym. W ramach tego programu dostępne są auta Toyoty oraz innych marek po szczegółowym przeglądzie. Samochody objęte są roczną gwarancją, a klienci mogą skorzystać z różnych form finansowania. Program Toyota Pewne Auto działa we wszystkich 82 salonach Toyoty oraz na stacjach Toyota Professional, a także w obiektach wyspecjalizowanych w sprzedaży aut używanych pod marką Toyota Pewne Auto, do której w 2024 roku dołączył nowy punkt – Toyota Mielec.

Najczęściej kupowane używane Toyoty

Samochody z programu Toyota Pewne Auto cieszą się coraz większym zainteresowaniem i zaufaniem klientów. Od stycznia do czerwca 2024 roku sprzedano 18 119 aut w tym programie, co oznacza wzrost o 30% rok do roku. Z ponad 18 tys. samochodów aż 85% było marki Toyota (15 131 egz.). W pierwszym półroczu najchętniej wybieranym modelem w programie Toyota Pewne Auto była Corolla – z salonów wyjechało 4965 egzemplarzy tego kompaktowego auta. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się także miejski Yaris (3293 egz.) oraz Toyota C-HR (2185 egz.).

 

Połowa samochodów z programu Toyota Pewne Auto to hybrydy, co potwierdza, że na rynku wtórnym auta z oszczędnymi i niezawodnymi napędami Toyoty są bardzo poszukiwane. Największą popularnością cieszyła się hybrydowa Corolla (3059 egz.), a klienci chętnie decydowali się także na zelektryfikowane odmiany Toyoty C-HR (1998 egz.) oraz Yarisa (1773 egz.).

Pewność co do stanu technicznego auta

„Za nami kolejne półrocze wzrostów, co potwierdza, że trwałość i niezawodność samochodów Toyoty jest ceniona przez klientów na rynku wtórnym. Już połowę naszej sprzedaży stanowią auta z napędami hybrydowymi, które oprócz niskiego spalania gwarantują bezawaryjność, co przekłada się niskie koszty utrzymania i wysoką wartość przy ewentualnej odsprzedaży auta” – mówi Piotr Jeżak, kierownik programu Toyota Pewne Auto i Lexus Select.

Wyróżnikiem sieci Toyota Pewne Auto ma być najwyższy poziom obsługi klienta. Obiekty spełniają te same kryteria co standardowe salony Toyoty. Samochody objęte programem mają udokumentowaną historię i przebieg. Cały proces zakupowy jest transparentny. Klient przed zakupem otrzymuje Certyfikat Kontroli Jakości na podstawie szczegółowej analizy 145 punktów każdego pojazdu w serwisie oraz podczas jazdy testowej. Auta innych marek są przygotowane do sprzedaży zgodnie z tymi samymi zasadami i procedurami co samochody Toyoty.

Różne formy finansowania

Decydując się na samochód z programu Toyota Pewne Auto można skorzystać z różnego rodzaj ofert finansowania, która obejmuje Leasing Kinto Używane dla firm, kredyty i leasingi, a także program finansowania usług serwisowych i ubezpieczenia Comfort Pay. Każde auto, niezależnie od marki, jest objęte minimum 12-miesięczną ochroną gwarancyjną.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności