Elektryczny Ford Mustang Mach-E notuje rekord sprzedaży

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 12 marca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Bardzo dobre wyniki sprzedaży notuje w USA Ford Mustang Mach-E. Pierwszy elektryczny SUV Forda zapewnił marce rekord sprzedaży samochodów zelektryfikowanych. Wyniki sprzedażowe pokazują też, że klienci coraz śmielej decydują się na zakupy samochodów.

Dobry początek roku notuje na amerykańskim rynku Ford. Jego zelektryfikowane modele cieszą się dużym powodzeniem. Tak przynajmniej wynika z danych sprzedażowych za luty 2021 rok. Choć nadal widać, że popyt na samochody nie jest tak duży jak przed lockdownem, to widać, że zainteresowanie autami znowu rośnie. Zwłaszcza w kontekście modeli elektrycznych. Chociaż warto zauważyć, że Amerykanie nadal bardzo cenią sobie spalinowe modele Forda. I to one sprzedają się najlepiej.

Sprzedaż Forda Mustanga Mach-E

Wyjątkowo dobrze nowy rok rozpoczął elektryczny Ford Mustang Mach-E. Tylko w lutym 2021 roku w Stanach Zjednoczonych sprzedano 3 739 egzemplarzy tego modelu, co oznacza, że w lutym 2021 r. odpowiadał on za ponad 40% sprzedaży samochodów zelektryfikowanych marki. Blisko 70% zamówień pochodziło od nowych klientów pozyskanych z konkurencyjnych marek. Ponad 20% sprzedaży miało miejsce w Kalifornii, która jest jednym z największych rynków elektrycznych samochodów na całym świecie.

Ford Mustang Mach-E GT 

Trzeba jednak oddać, że mniej funkcjonalny, mniej poprawny politycznie i bardziej paliwożerny Ford Mustang osiągnął jeszcze lepszą sprzedaż –  5 653 egzemplarzy. Dla porównania Ford Fusion (w Europie znany jako Mondeo) osiągnął wynik tylko na poziomie 2 219 sztuk.

Zobacz: Elektryczny Ford Mustang Mach-E GT robi setkę w mniej niż 4 sekundy!

Bardzo dobry wynik odnotował Ford F-150 PowerBoost Hybrid. Jego sprzedaż wzrosła bowiem w lutym 2021 r. o 40% w porównaniu do stycznia br. Razem ze spalinowym F-150 zwiększył on udział serii F w rynku sprzedaży detalicznej pełnowymiarowych pick-upów o (szacunkowo) 5 punktów procentowych. Co więcej, sprzedaż detaliczna tych modeli wzrosła w lutym 2021 r. o 7,9% w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku.

Rośnie sprzedaż SUV-ów

Ogółem sprzedaż samochodów zelektryfikowanych Forda w lutym 2021 r. w USA wyniosła rekordowe 9 267 egzemplarzy, co oznacza wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku aż o 56,1%. Kolejny świetny miesiąc zanotował Ford Ranger, którego sprzedaż detaliczna osiągnęła najlepszy wynik od 2004 roku. W lutym 2021 r. wzrosła ona o 7,6% w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku, a jeśli wziąć pod uwagę dwa pierwsze miesiące roku, sprzedaż detaliczna w 2021 r. względem 2020 roku wzrosła o 6,3%. Podobnie jak w styczniu, w luty br. wzrósł udział Forda w rynku sprzedaży detalicznej. Szacunkowy udział marki wyniósł bowiem 12%, podczas gdy w analogicznym okresie zeszłego roku było to 11,7%. Niewątpliwie pomogła w tym rosnąca sprzedaż samochodów zelektryfikowanych.

Zobacz: Test Ford Focus ST 2.3 EcoBoost

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności