REKLAMA

Rusza Poznań Motor Show 2022!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 6 kwietnia 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Po dwuletniej przerwie wracają do Poznania targi motoryzacyjny Poznań Motor Show. Imprezie towarzyszyć też będą Targi Techniki Motoryzacyjnej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji PMS będzie elektromobilność. Z tego powodu nasza redakcja rusza na targi elektrycznym Peugeotem e-Rifter. Co będzie można zobaczyć na targach?

Poznań Motor Show to najbardziej prestiżowe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 wydarzenie powraca do kalendarza Grupy MTP. To doskonała wiadomość dla fanów motoryzacji w każdym wydaniu, którzy odwiedzą Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach od 7 do 10 kwietnia, na kiedy to zaplanowano tegoroczną edycję Poznań Motor Show.

Elektromobilność przede wszystkim

Tak jak zmienia się branża motoryzacyjna, tak zmieniają się targi Poznań Motor Show. Nic więc dziwnego, że hasłem tegorocznej edycji wydarzenia jest „Droga Do Elektromobilności”. Z tego powodu wśród modeli prezentowanych na targach nie może zabraknąć samochodów i motocykli wyposażonych w zero emisyjny napęd. O tę część ekspozycji zadbają m. in. uznani dealerzy – Grupa Karlik, MB Motors, czy Karbon2. Premierowy model Korando e-Motion pokaże z kolei SsangYoung. Łącznie na zwiedzających czeka kilkadziesiąt renomowanych marek pojazdów. Wśród wystawców pojawią się również producenci ładowarek oraz innych rozwiązań skupionych wokół elektromobilności.

Ważnym elementem elektromobilnej układanki na Poznań Motor Show będzie także Kongres MOVE, czyli największa konferencja merytoryczna, organizowana wspólnie przez Grupę MTP oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. 7 kwietnia praktycy i eksperci z branży e-mobility porozmawiają o aktualnie panujących trendach oraz opowiedzą, w jakim kierunku zmierza przemysł motoryzacyjny.

Wszystkie drogi prowadzą na MTP

Poznań Motor Show i Kongres MOVE to nie jedyne projekty w bogatym bloku wydarzeń motoryzacyjnych, jakie będą miały miejsce już niebawem w Poznaniu. W tym samym czasie odbędą się również Targi Techniki Motoryzacyjnej, które skupiają uwagę branży technologii motoryzacyjnej. Oprócz prezentacji firm z tego sektora program TTM wypełnią liczne warsztaty, szkolenia oraz konkursy. Program Poznań Motor Show wypełnią również atrakcje przygotowane poza pawilonami. Pokazy motocyklowego stuntu jak zwykle dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń miłośnikom jednośladów. Z kolei fani większych pojazdów będą mogli śledzić zmagania kierowców minibusów i samochodów dostawczych w ramach Mistrzostw Polski w jeździe precyzyjnej.

Wiele atrakcji przygotowano również na scenie głównej Poznań Motor Show, gdzie tradycyjnie będą miały miejsce liczne spotkania oraz prezentacje. Poznań Motor Show odbędzie się w dniach od 7 do 10 kwietnia 2022 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Bilety na wydarzenie są dostępne na platformie ToBilet.pl.

Zobacz: Test Citroen C4 1.2 PureTech 130

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności