Pijany, bez uprawnień, z dzieckiem w aucie uciekał i staranował 2 radiowozy!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Policja · Dodane: 22 marca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Policjanci z Siedlec zatrzymali 36-letniego kierowcę BMW, który pijany, bez prawa jazdy i z dzieckiem w samochodzie uciekał przez Policją. Pościg zakończył się, gdy po strzelaninie, ścigany kierowca rozbij się na policyjnych radiowozach. Mężczyzna trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło 17 marca około godz. 21:00 Oficer dyżurny siedleckiej komendy otrzymał informację od jednego z patroli ruchu drogowego, że kierujący autem marki BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. W związku z tym, policjanci podjęli pościg. O tym zdarzeniu zostały powiadomione inne patrole, które w tym czasie pełniły służbę.

Siedlce – pościg za BMW, strzały i rozbite radiowozy

Kilka minut po zgłoszeniu pojazd został zlokalizowany na jednej z ulic wylotowych z miasta i kolejne patrole włączyły się w pościg. Podczas próby zatrzymania w miejscowości Chodów kierujący ponownie nie zareagował na wydane sygnały do zatrzymania pojazdu i potrącił jednego z policjantów. Drugi z funkcjonariuszy oddał kilka strzałów w kierunku uciekającego samochodu, który po przejechaniu kilkuset metrów uderzył w dwa radiowozy blokujące mu drogę ucieczki, w których byli policjanci. Wtedy funkcjonariusze wyciągnęli siedzącego za kierownicą mężczyznę, obezwładnili go i zatrzymali.

Rozbite BMW serii 5 e34 pod Siedlcami. Kierowca trafił do aresztu. 

Jak się okazało kierowca BMW, 36-letni mieszkaniec Siedlec był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie po zatrzymaniu, wykazało u niego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W aucie było jeszcze dwóch dorosłych pasażerów w wieku 21 i 27 lat oraz 1,5-roczne dziecko, które zostało oddane pod opiekę rodziny. Dodatkowo od kierowcy i pasażerów pobrano krew do badań na obecność substancji odurzających. Kierujący posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W wyniku tego zdarzenia dwóch policjantów odniosło obrażenia i trafili do szpitala.

Zobacz: Pasażer bez pasów ginie w wypadku! Odszkodowanie się nie należy?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności