REKLAMA

Nissan Qashqai najbardziej niezawodnym samochodem wg Which?

Autor: DailyDriver · Zdjęcia: Daily Driver.pl · Dodane: 19 kwietnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Według brytyjskich kierowców, Nissan Qashqai to najbardziej niezawodny samochód. Badanie przeprowadzono wśród 50 tysięcy osób, a wyjątkowo dobrze oceniono jest bezawaryjność.

Najnowszy model samochodu Nissan Qashqai zdobył pierwsze miejsce w rankingu najbardziej niezawodnych samochodów w Wielkiej Brytanii. Badanie przeprowadzone przez organizację konsumencką Which? opierało się na wynikach ankiety wypełnionej przez 50 000 brytyjskich konsumentów. Samochód otrzymał pięć gwiazdek w kategorii niezawodności. Badający podkreślili jego praktyczność, niezawodność i rodzinną funkcjonalność. Według organizacji Which?, wynik ten jest wyróżnieniem dla Nissana, jako jednego z najtańszych w swojej klasie. Przed wprowadzeniem na rynek, nowy model Nissana jest poddawany szeregowi testów.

Testy jakościowe Nissana

Wyjątkowo ciekawa jest np. symulacja trzech lat jazdy w trudnych warunkach drogowych w ciągu zaledwie pięciu tygodni za pomocą tzw. Climatic Four-poster Vibration Rig. Inżynierowie spędzają czas wewnątrz pojazdu podczas testów, słuchając, czy elementy wykończenia wnętrza nie skrzypią lub nie trzeszczą. Samochody są także testowane w ekstremalnie wysokich i niskich temperaturach oraz poddawane symulacjom użytkowania w całym cyklu życia pojazdu.

Dodatkowo, specjalne urządzenia ustawione są w taki sposób, aby wielokrotnie zatrzaskiwać drzwi, co zapewnia symulację użytkowania w całym cyklu życia pojazdu. Testerzy sprawdzają potem, czy zawiasy i materiały drzwi są wystarczająco wytrzymałe, a w bagażniku umieszczają sprzęt rekreacyjny i sportowy, aby sprawdzić trwałość wykładziny i materiałów wykończeniowych przestrzeni bagażowej. Kierowany przez Davida Mossa zespół w Nissan Technical Centre in Cranfield, Bedfordshire, dąży do zapewnienia najwyższych standardów jakości i niezawodności.

Zobacz: Test Nissan Ariya Evolve

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności