REKLAMA

Nowy Ford Fiesta także w wersji Red i Black Edition!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 12 października 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford Fiesta w wersji Red Edition oraz Black Edition ponownie wraca na rynek. Teraz jednak już w zupełnie nowym wydaniu! Czym obie odmiany różnią się na tle pozostałych Fiest? Jak je rozpoznać na drodze?

Nowy Ford Fiesta to jedno z najlepiej prowadzących się aut w swojej klasie. Niezależnie od wersji wyróżnia się wyjątkową spontanicznością i żywiołowością w szybkiej zmianie kierunku jazdy. Jazda po zakrętach Fiestą daje kierowcy ogromną frajdę. Nic zatem dziwnego, ze producent wprowadza co jakiś czas nowe wersje Fiesty adresowane do bardziej dynamicznych kierowców. Oprócz stricte sportowej odmiany ST, w ofercie Forda jest nieco mniej radykalna i bezkompromisowa Fiesta ST-line, bazująca na usztywnionym i obniżonym zawieszeniu i nawet 140-konnym silniku. Teraz na rynku debiutuje kolejna odsłona tego modelu – Fiesta Red i Black Edition. 3 lata temu testowaliśmy wersję Fiestę Red Edition poprzedniej generacji. Czym charakteryzuje się nowa generacja Red/Black Edition?

Ford Fiesta Mk7 w wersji Red i Black Edition

Znakiem rozpoznawczym obu nowych wersji Fiesty jest ich niesztampowa kolorystyka, która wyróżnia je już na pierwszy rzut oka. Charakterystyczne, matowe pasy przebiegają wzdłuż całego nadwozia, a to z kolei może mieć kolor albo czerwony (Red Edition), albo czarny (Black Edition). Oprócz pasów obie wersje wyróżniają dodatki o kontrastowych barwach czyli felgi z lakierowaną obramówką i lusterka boczne, a zwieńczeniem całości jest duży tylny spojler na klapie bagażnika.

Auto prezentuje się jeszcze bardziej agresywnie niż testowana przez Nas niedawno Fiesta ST-line. A zdaniem Forda odmiana ST-line jest wybierana przez prawie 20% kupujących! Trzeba jednak zaważyć, że  wersja Red/Black Edition trafi zapewne w gusta nieco młodszej klienteli.

Ford Fiesta Red i Black Edition – wnętrze

Wnętrze podkreślają czerwone akcenty zdobiące m.in. sportowe, częściowo skórzane sportowe fotele, podłokietniki drzwi, ramki nawiewów powietrza i ozdobną listwę po stronie pasażera. Czerwone szwy dodają pokrywają też obszytą skórą, spłaszczoną u dołu kierownice, mieszek dźwigni zmiany biegów, dźwignię i mieszek hamulca ręcznego, a nawet dywaniki podłogowe i poszycie boczne drzwi.

W dużej mierze rozwiązania we wnętrzu zaczerpnięte zostały z wersji ST-line. Trudno uznać to jednak za wadę, bo pod względem designerskim styl ten ma w sobie wiele uroku.

Ford Fiesta Mk7 Red i Black Edition – zmiany techniczne

Według informacji jakie uzyskaliśmy od firmy Ford Polska, pod względem technicznym Fiesta Red/Black Edition będzie właściwie kopią Fiesty ST-line. Obniżone o 10 mm zawieszenie oraz 3-cylindrowy motor z turbodoładowaniem. Z tą jednak różnicą, że pod maską zarówno czerwonej, jak i czarnej wersji trafi motor 1.0 EcoBoost o mocy 140 KM. W wersji ST-line silnik ten oferowany jest także w słabszych wariantach.

Zobacz: Silnik 1.0 EcoBoost Forda znowu najlepszy w swojej klasie!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności