REKLAMA

Jak długo ważny jest kurs na prawo jazdy?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 20 października 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Czy kurs nauki jazdy ma termin ważności? Czy może ulec przedawnieniu? W zasadzie nie, choć zależy to od daty jego ukończenia. Ale gdzie szukać dokumentów potwierdzających zaliczenie kursu na prawo jazdy, aby móc przystąpić do egzaminu? O tym wszystkim dowiecie się z naszego materiału.

Pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy otwiera szereg możliwości w życiu, dlatego nie dziwi fakt, że tak wielu o nim marzy. Nie każdemu jednak jest dane zdać ten sprawdzian umiejętności i wiedzy za pierwszym razem. Z uwagi na szereg czynników cześć osób rezygnuje z kolejnych prób podejścia do egzaminu i przekłada swoje plany w tym zakresie na przyszłość. Są też i tacy, którzy po ukończeniu kursu nauki jazdy w ogóle nie przystępują do egzaminu. Jak zatem długo jest ważny kurs na prawo jazdy?

Termin ważności kursu nauki jazdy

O tym czy kurs na prawo jazdy jest ważny decyduje termin jest ukończenia. W przypadku gdy kurs nauki jazdy został ukończony po 1 lipca 1998 roku, to wtedy jest on ważny bezterminowo. W innym przypadku, trzeba będzie ponownie zapisać się na kurs prawa jazdy.

Zobacz: Nauka jazdy – rodzice lub opiekun prawny wystarczą? Tak!

Jeśli kierowca czuje się na siłach i chce przystąpić do egzaminu państwowego, aby uzyskać uprawnienia do kierowania pojazdami będzie musiał zadbać o dostarczenie zaświadczenia o ukończonym kursie na prawo jazdy. Gdzie powinien tych dokumentów szukać?

Zaświadczenie o ukończeniu kursu nauki jazdy – gdzie go szukać?

O tym gdzie znajdują się dokumenty ze szkoły nauki jazdy, decyduje okres czasu jaki minął od poprzedniego egzaminu na prawo jazdy. Jeśli po niezaliczonym sprawdzianie do następnego egzaminu państwowego kandydat na kierowcę przystępował po okresie roku, to jego dokumenty zostały już przesłane do wydziału komunikacji, właściwego dla miejsca zameldowania. Jeżeli kursant próbuje zdać egzamin na prawo jazdy, ale nie minął jeszcze rok od ostatniego terminu egzaminu, to wystarczy, że pójdzie do ośrodka egzaminacyjnego i zapisze się ponownie na nowy egzamin, bo właśnie w WORD znajdują się jeszcze  jego dokumenty.

W przypadku jeśli kandydat na kierowcę w ogóle nie przystępował do egzaminu państwowego mimo ukończenia kursu, to będzie musiał najpierw odebrać dokumenty ze swojej szkoły nauki jazdy i przekazać je do wydziału komunikacji. Tam zostanie stworzony jego profil kandydata na kierowcę. W takiej sytuacji może istnieć też konieczność dostarczenia nowego orzeczenia lekarskiego, gdyż poprzednie mogło utracić ważność. Nieaktualna może być także fotografia kandydata. Po skompletowaniu dokumentacji i przekazania jej do WK można już śmiało zapisać się na Egzamin Państwowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Zobacz: Nowy kurs dokształcający na prawo jazdy – cześć praktyczna i jej zakres

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Agulaxzz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agula
Gość
Agula

To jak to jest ja mam ukończyłam kurs 2012 i męczyłam się z egzaminem Word 2013 się poddałam to moje dane nadal są w komputerze

xzz
Gość
xzz

Rok czasu – co to kurwa jest

Aktualności