REKLAMA

Opony letnie – używane czy nowe?

Autor: Artykuł sponsorowany · Zdjęcia: · Dodane: 20 stycznia 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Lato i wysokie temperatury zbliżają się wielkimi krokami, co stawia przed kierowcą konieczność sezonowej wymiany ogumienia. Wielu kierowców z powodu pozornej oszczędności decyduje się kupić opony używane. Czy jest to warte uwagi rozwiązanie? Sprawdź poradnik i dowiedz się, jakie opony na lato warto kupić – nowe czy używane.

Kiedy wymienić zużyte opony na nowe?

Wymiana opon zazwyczaj sugerowana jest wraz ze zmianą pór roku. Nowe opony letnie (https://www.24opony.pl/opony-letnie.html) zakładamy, gdy średnia temperatura powietrza za oknem wzrasta powyżej 7 stopni Celsjusza. W polskich warunkach, kierowcy najczęściej decydują się zmienić opony na letnie początkiem wiosny. Wymianę opon warto też rozważyć częściej, jeśli zauważymy jakiekolwiek oznaki zużycia. Po czym rozpoznać, że opona mogła ulec zużyciu? Oto kilka wskazówek:

  1. przecięcia, nierówności oraz pęcherze na powierzchni ogumienia,
  2. drobne pęknięcia lub oznaki zniszczenia na oponach,
  3. ubytki lub odklejanie się warstwy bieżnika,
  4. drgania kierownicy lub niestabilny tor jazdy.

Nowe opony letnie i ich zalety

Nowe opony letnie pochodzące od renomowanych producentów zapewniają pewniejsze prowadzenie w sezonie letnim i często dużo wyższą trwałość. Fabrycznie nowy, głęboki bieżnik to gwarancja lepszych właściwości jezdnych! Marki oponiarskie odpowiadają za swoje produkty, udzielając na nie długiego okresu gwarancyjnego. Kierowca jest więc zabezpieczony przed niespodziewaną awarią, spowodowaną złą jakością ogumienia.

Zobacz: W Bugatti pękają opony Michelin! Rusza kosztowna akcja serwisowa!

Wybierając fabrycznie nowe opony letnie kierowca zapewnia sobie także dużą wygodę zakupu. Takie modele są często dostępne w popularnych rozmiarach ze zróżnicowanymi indeksami prędkości i nośności. A to umożliwia komfortowy dobór opon letnich do własnego pojazdu i potrzeb.

Czy warto kupić opony używane?

Zakup opon używanych często kusi niższą ceną od fabrycznie nowego ogumienia. Okazuje się jednak, że jest to jedyna zaleta takiego ogumienia. Eksperci branży podpowiadają, że kupno wiąże się z dużym ryzykiem. Znane są sytuacje, w których nieuczciwi sprzedawcy oferują używane opony letnie nienadające się do dalszego użytku. Często posiadają one gruby bieżnik, który wygląda jak nowy. W rzeczywistości jednak mogą posiadać ukryte wady wewnętrzne.

Zobacz: Jak odczytać rok produkcji opony, czyli do czego potrzebny jest DOT?

W przypadku zakupu opon używanych nie możemy mieć pewności co do ich historii. Może to być ogumienie powypadkowe, uszkodzone lub nawet pochodzące z odpadów. Czy warto więc ryzykować i kupić opony używane na lato? Naszym zdaniem zdecydowanie nie.

Opony letnie nowe czy używane? Podpowiadamy, jakie rozwiązanie jest najlepsze!

Warto pamiętać, że opony letnie pełnią ważną rolę podczas jazdy – są jedynym punktem kontaktu pojazdu z nawierzchnią. Są więc kluczowe dla komfortu i bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów. Jeśli zależy nam, by zachować pełnię właściwości jezdnych i podróżować bezpiecznie, warto postawić na nowe opony letnie. Jest to rozwiązanie objęte gwarancją, dzięki czemu masz pewność otrzymania produktu wysokiej jakości oraz wolnego od wad fabrycznych.

Zobacz: Najlepsze opony letnie w 2021 roku? Test modeli UHP i UUHP!

Producenci tacy jak Barum, Viking, Maxxis i wielu innych wychodzą naprzeciw potrzebom kierowców, oferując wysokiej jakości opony letnie klasy ekonomicznej. Jest to oferta, która spełnia rygorystyczne normy jakościowe i jest dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie. Zakup nowych opon na lato nie musi więc być dużym obciążeniem dla budżetu kierowcy!

Materiał promocyjny

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności