REKLAMA

Jozef Kaban to nowy projektant aut marki Volkswagen!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Skoda · Dodane: 9 grudnia 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Główny stylista samochodów marki Volkswagen, czyli Klaus Bischoff, w 2020 roku ustąpi miejsca nowemu specjaliście. Zastąpi go Jozef Kaban, mający już wieloletnie doświadczenie w pracy w niemieckim koncernie VAG. W przeszłości pracował też m.in. dla Rolls-Royce’a czy Bugatti.

Niemiecki koncern samochodowy Volkswagen poinformował, że w 2020 roku zmieni się jego dotychczasowy główny stylista aut. Obecny, czyli Klaus Bischoff od 1 kwietnia 2020 roku obejmie stanowisko Szefa Designu Grupy. Z kolei jego obecną funkcję przejmie 1 lipca 2020 roku Jozef Kaban (do tego czasu Bischoff będzie pełnił obydwie funkcje). Michael Mauer, który obecnie jednocześnie pełni funkcje Szefa Designu Grupy i głównego stylisty Porsche, od połowy przyszłego roku skoncentruje się na obowiązkach głównego stylisty Porsche.

Jozef Kaban – projektant Volkswagena, Bugatti, Skody czy BMW

Jozef Kaban, 46-letni Słowak zajmujący się projektowaniem aut, to magister sztuki, który rozpoczął karierę w Volkswagenie w 1993 roku jako stylista nadwozi. Szybko awansował na lidera zespołu i od 1998 roku  jednocześnie pełni funkcję Szefa Designu nadwozi w Bugatti. W 2003 roku przeniósł się do Audi, w którym od 2006 roku również odpowiadał za design nadwozi. W latach 2008-2017 Kaban był odpowiedzialny za design w marce Skoda. W 2017 roku został Szefem Designu w BMW, a w 2019 roku był głównym stylistą Rolls-Royce’a.

Jozef Kaban, projektant i stylista pracujący dla takich marek jak BMW, Skod,a Bugatti czy Audi.

Klaus Bischoff (lat 57) jest absolwentem szkoły projektowania i pracuje w Volkswagenie od 1989 roku. Karierę rozpoczynał w Wolfsburgu jako stylista wnętrz. W 1996 r. został mianowany szefem ds. rozwoju designu. Kolejnymi stanowiskami kierowniczymi wyższego szczebla Klausa Bischoffa były, między innymi, Szef Designu wnętrz samochodów osobowych, Szef Designu nadwozi i Szef Designu samochodów. W 2006 roku Bischoff objął funkcję Szefa Centrum Designu w Wolfsburgu. Rok później został mianowany głównym stylistą marki Volkswagen.

Volkswagen Golf VI

Michael Mauer (lat 57) studiował design samochodowy i w 1986 roku rozpoczął karierę jako stylista w Mercedesie, w którym na różnych kierowniczych stanowiskach pracował do 2000 roku. W tym samym roku przeniósł się do Saaba, gdzie objął funkcję Szefa Designu. W 2003 roku awansował na stanowisko Szefa Advanced Design w General Motors Europe. Rok później został głównym stylistą w Porsche AG. Od 2016 roku jest również Szefem Designu Grupy.

Zobacz: Volkswagen wprowadził nowe logo R

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności