REKLAMA

Lexus buduje nowy silnik V8! Będzie najmocniejszy w historii!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Lexus · Dodane: 21 grudnia 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nowy silnik V8 Lexusa jako pierwszy otrzyma sportowy LC F! Motor trafi też do innych modeli w gamie, głównie tych sportowych. Nie jest wykluczone, że będzie też źródłem napędu flagowej limuzyny Lexusa czyli LS-a. Będzie to najmocniejszy silnik V8 jakie opracował japoński koncern samochodowy!

Test na torze Nürburgring

Lexus nadal ma w swojej ofercie kultowy silnik V8 oznaczony kodem 2UR-GSE, który stosowany jest np. modelu RC F czy GS F. Motor ten pracuje też pod maską prestiżowego gran turismo czyli modelu LC 500. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, że jest to aż 5-litrowa konstrukcja wolnossąca, która w obecnie sprzedawanych modelach generuje 467 KM (po „eko” modernizacji 464 KM). Niebawem ma się to zmienić, bo jego następcą będzie mniejszy silnik wyposażony w turbodoładowanie.

 

O nowym motorze poinformował zespół Toyota Gazoo Racing. Team ogłosił, że w najbliższym wyścigu Nurburgring 24 Hours ponownie wystawi wyścigowy model Lexusa LC. Sportowe ramię koncernu Toyota oficjalnie zakomunikował, że zamierza zastosować w samochodzie szereg nowych rozwiązań, w tym „nowo opracowany silnik V8 twin-turbo stworzony z myślą o wykorzystaniu w przyszłych autach drogowych, takich jak samochody sportowe”. Na tę chwilę jednak ani Toyota Gazoo Racing, ani Lexus nie podają detali dotyczących jednostki. Nie znamy też modeli, które będzie napędzać.

Wyścigowy Lexus LC na torze Nurburgring!

Z danych jakie do nas trafiły w ostatnim czasie wynika, że nowa jednostka V8 będzie miała pojemność 4-litrów i  dzięki podwójnemu doładowaniu przekroczy moc 600 KM. Właśnie taki motor trafi najprawdopodobniej pod maskę rozwijanego obecnie Lexusa LC F – najbardziej ekstremalnego wcielenia coupé – i jeśli wspomniane parametry staną się rzeczywistością, uczyni to auto najmocniejszym modelem w historii marki. Na tę chwilę ten tytuł należy do legendarnego Lexusa LFA, który w wersji Nürburgring Package wytwarzał 571 KM. Była to jednak niesamowita jednostka V10, która była wręcz dziełem sztuki myśli inżynieryjnej.

Lexus w Nurburgring 24 Hours

Dla kierowców Toyota Gazoo Racing będzie to już trzeci z rzędu start w Nürburgring 24 Hours za kierownicą Lexusa LC. W najbliższej edycji tego niezwykle wymagającego wyścigu, która odbędzie się w dniach 21-24 maja 2020 roku, na fotelu kierowcy będą się zmieniać Hiroaki Ishiura, Masahiro Sasaki, Kazuya Oshima i Naoya Gamo. Jak co roku głównym celem startu nie jest sięgnięcie po puchar, lecz przetestowanie nowych rozwiązań wypracowanych przez inżynierów oraz zdobycie nowych doświadczeń w bardzo trudnych warunkach 24-godzinnej rywalizacji. Właśnie dlatego w wyścigach na słynnym torze Nürburgring mogliśmy w przeszłości oglądać nie tylko Lexusa LC i LFA, ale nawet SUV-a RX 400h.

Zobacz: Hybrydy Lexusa będą mocniejsze dzięki napędowi E-Axle

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności