REKLAMA

Lexus LC 500 jako nietypowy samochód bezpieczeństwa!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Lexus · Dodane: 13 lipca 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Lexus LC 500 jako samochód bezpieczeństwa? To luksusowe Gran Turismo stało się oficjalnym safety carem w amerykańskiej serii wyścigowego IMSA WeatherTech SportsCar Championship. W czasie rundy na słynnym Daytona International Speedway ozdobiony był specjalnymi, patriotycznymi  barwami. Co więcej, wyścig zakończył się podwójnym podium Lexusa w klasie GTD.

 Nie da się ukryć, że Lexus LC 500, mimo że ma typowo sportową linię nadwozia typu coupe, nie jest stricte wyścigową maszyną. To typowe Gran Turismo, czyli luksusowo wykończone auto, oferujące przy tym świetne osiągi. Ale Lexus podkreśla jego sportowe możliwości na różne sposoby. Obecnie LC 500 pełni nawet rolę samochodu bezpieczeństwa w serii wyścigowej IMSA WeatherTech SportsCar Championship. Co ciekawe, w zawodach tych uczestniczą też stricte torowe wersje innego Lexusa, a mianowicie sportowego RC F w wersji GT3.

Lexus LC 500 jako safety car

Samochodom wyścigowym towarzyszyły dwa Lexusy LC 500. Auta ozdobiono kolorami białym, czerwonym i niebieskim oraz wyposażono w kolorowe felgi Rotiform. To nawiązanie do barw narodowych Stanów Zjednoczonych, bowiem wyścig odbywał się 4 lipca, a więc dokładnie w amerykański Dzień Niepodległości. Samochody bezpieczeństwa bazowały na najnowszej, ulepszonej odsłonie Lexusa LC 500. Auto ma obniżoną o około 10 kg masę nieresorowaną, nowe nastawy zawieszenia czy udoskonalony, 10-biegowy automat. Zaś pod maską samochodu nadal pracuje dobrze znana, 5-litrowa V-ósemka, której moc w USA przekracza 470 KM.

Zobacz: Lexus LC po liftingu to niższa masa, lepsze osiągi i poprawiony dźwięk silnika!

Japońskie coupé w patriotycznych barwach najwyraźniej dodało skrzydeł kierowcom Lexusa startującym w rywalizacji na torze Daytona. Przedstawiciele ekipy AIM Vasser Sullivan po raz pierwszy zajęli podwójne podium w klasie GTD. Jack Hawksworth, Aaron Telitz i ich Lexus RC F GT3 nr 14. zwyciężyli, a Townsend Bell i Frankie Montecalvo doprowadzili kolejny egzemplarz RC F GT3 na drugie miejsce podium.

Zobacz: Nowy Lexus IS dostanie silnik V8? Firma zarejestrowała nową wersję!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności