REKLAMA

Fabryka silników PureTech w Tychach niebawem wznawia produkcję!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 13 maja 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Fabryka francuskich silników PureTech w Tychach, należąca do grupy PSA, wznowi produkcję już 18 maja. Taką informację otrzymaliśmy w dniu wczorajszych od przedstawicieli koncernu. Informacja ta cieszy, bo zakład ten daje pracę kilkuset pracownikom z regionu. Czy fabryka będzie działać jednak na pełnych obrotach?

W zeszłym roku nasza redakcja z dumą gościła w Tychach na otwarciu fabryki silników PureTech koncernu PSA. Możliwości jakie stały przed zakładem były ogromne, bo miały w nim powstawać silniki 1.2 PureTech, które napędzają ogromną liczbę samochodów należących do takich marek jak Peugeot czy Citroen. Niestety panika wywołana przez koronawirusa spowodowała zamknięcie fabryki. Niebawem ma ona rozpocząć ponownie pracę. Pytanie brzmi jednak, czy będzie działała równie intensywnie jak wcześniej.

Wznowienie produkcji silników PureTech w Tychach

Stopniowe uruchomianie produkcji silników ma nastąpić w najbliższych tygodniach. Pierwsza faza procesu przypadła na okres od 4 do 11 maja, z uwzględnieniem kontekstu biznesowego i komercyjnego (w tym sytuacji handlowej każdego modelu). Aby było to możliwe, w okresie przestoju produkcyjnego PSA wdrożyła protokół wzmocnionych środków ochrony zdrowia, dostosowany do specyfiki każdego z zakładów przemysłowych, sieci sprzedaży i jednostek badawczo-rozwojowych.  Obejmował on m.in:

  1. zalecenie korzystania, w miarę możliwości, z indywidualnego transportu. W przypadku wspólnych dojazdów i transportu publicznego zapewnienie masek ochronnych
  2. procedura obowiązkowej kontroli temperatury ciała wzmocniona arkuszem samoobserwacji
  3. obowiązek noszenia okularów ochronnych i masek ochronnych w fabryce, zapewnionych przez pracodawcę
  4. zachowanie odległości między osobami na terenie fabryki, w tym w strefach odpoczynku, palarniach wzmocnione odpowiednimi oznaczeniami
  5. zasada otwartych drzwi (z wyjątkiem drzwi przeciwpożarowych), aby uniknąć kontaktu
    z powierzchniami częstego kontaktu
  6. regularne serwisy odkażające narzędzi i powierzchni roboczych
  7. kwarantanna dla części dostarczonych spoza fabryki
  8. rozsunięcie czasowe zmian produkcyjnych, aby uniknąć mijania się dużych grup osób

Protokół ten został udostępniony reprezentatywnym organizacjom związkowym i był przedmiotem systematycznych audytów. Ponadto będzie on podstawą do codziennej weryfikacji zabezpieczeń stosowanych w fabryce oraz punktem odniesienia do wdrażanie działań naprawczych, jeśli zajdzie taka potrzeba. W rezultacie podjętych działań ustalono, że produkcja silników w Tychach ruszy 18 maja 2020 roku. Taką informację przekazał nam Janusz Puzoń, dyrektor fabryki jednostek napędowych Groupe PSA w Tychach.

Zobacz: Spadają zyski i sprzedaż Porsche! Koronawirus to tylko przykrywka?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności