REKLAMA

Podsumowanie policyjnej akcji „Bezpieczna A-1”

Autor: Policja.pl · Zdjęcia: Policja.pl · Dodane: 17 maja 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Bezpieczna A-1”, do której przyłączyli się funkcjonariusze z województw pomorskiego oraz łódzkiego. Kontrolowano wjeżdżających i zjeżdżających z autostrady, a na całej długości drogi czuwano nad bezpieczeństwem podróżujących, eliminując tych, którzy zbyt mocno „nacisnęli na gaz”.

Dnia 11 maja 2021 roku policjanci z Torunia, Grudziądza, Włocławka, Świecia, Bydgoszczy oraz funkcjonariusze z województw pomorskiego i łódzkiego przeprowadzili działania pn. „Bezpieczna A-1”. Mundurowi kontrolowali kierujących na bramkach autostradowych, a na całej długości nadzorowanej drogi czuwali nad bezpieczeństwem, eliminując tych, którzy przekraczali dozwolone prędkości. Policyjne działania trwały od 10.00 do 18.00.

Akcja policji na autostradzie A1

W akcję zaangażowanych było 18  funkcjonariuszy garnizonu kujawsko-pomorskiego. Wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę również na płynność ruchu. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, a co za tym idzie zmniejszenia ilości wypadków drogowych spowodowanych nadmierną szybkością. W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 145 kierujących. Pośród nich aż 108 przekroczyło dozwoloną prędkość.

Zobacz: Policjant z grupy SPEED jest Mistrzem Polski w wyścigach samochodowych!

Funkcjonariusze ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami. Przypominamy, że nadmierna prędkość, niezachowanie bezpiecznej odległości, korzystanie podczas kierowania pojazdem z telefonu komórkowego, to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.

Zobacz: Kierowca złamał szereg przepisów, ale policjanci z grupy SPEED go nie ukarali!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności