REKLAMA

Alfa Romeo zarejestrowała nazwę nowego modelu Milano!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 18 sierpnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Alfa Romeo Milano to nazwa niedawno zastrzeżona przez włoski koncern w urzędzie patentowym. Czy Włosi szykują nowe auto? Niekoniecznie, bo ich działania mogą mieć wymiar wielopłaszczyznowy. Oto co może się kryć za nową nazwą Alfa Romeo Milano.

Alfa Romeo, to wyjątkowa marka w historii motoryzacji, która zdobyła serca pasjonatów swoimi pojazdami o unikatowym wzornictwie i fantastycznym, sportowym charakterze. Firma powstała w 1910 roku w Mediolanie pod nazwą ALFA (skrót od Anonima Lombarda Fabbrica Automobili) i niezmienne utrzymuje związki z mediolańskim miastem nawet po dojściu nowego udziałowca i zmianie nazwy na Alfa Romeo w 1920 roku. Teraz jednak koncern zamierza jeszcze bardziej wzmocnić swoje relacje z Mediolanem, o czym świadczyć ma zarejestrowana niedawno nazwa „ Alfa Romeo Milano ” w Europejskim Urzędzie Patentowym. Co może kryć się za tym działaniem? Istnieje kilka możliwych hipotez, od tych prostszych do bardziej wyrafinowanych.

Alfa Romeo Milano – Włosi rejestrują nową nazwę

Pierwsza teoria sugeruje, że Alfa Romeo po prostu pragnie zabezpieczyć nazwę przed ewentualnym wykorzystaniem przez inne firmy. To działanie prewencyjne i strategiczne, mające chronić unikalność nazwy związanej z miastem, które stało się symbolem tej marki. Kolejna hipoteza mówi o tym, że Alfy Romeo zamierza użyć nazwy „Milano” dla nowej, specjalnej lub limitowanej serii jednego ze swoich obecnych lub przyszłych modeli. Taki ruch miałby na celu przyciągnięcie uwagi klientów oraz złożenie hołdu dla rodzinnego miasta marki. Efektem mogłaby być mediolańska wersja Giulii, Stelvio lub przyszłego modelu Tonale.

Zobacz: Test Alfa Romeo Giulia Competizione

Trzecia teoria zakłada, że Alfa Romeo planuje wykorzystać nazwę „Milano” dla zupełnie nowego modelu. Może to być zarówno najnowszy supersamochód, który ma zostać zaprezentowany 30 sierpnia, jak i kompaktowy SUV, którego premiera przewidywana jest na 2024 rok. Taki krok miałby na celu ambitne odnowienie i rozszerzenie oferty marki. Nowy pojazd mógłby łączyć w sobie styl i charakterystyczne cechy historycznych modeli Alfy Romeo produkowanych w Mediolanie.

Alfa Romeo to kawał pięknej historii

Nieważne, która z teorii jest prawdziwa – rejestracja nazwy „Alfa Romeo Milano” jest z pewnością budzącym na świecie duże zainteresowanie posunięciem, które niesie ze sobą obietnicę interesującej przyszłości marki Alfa Romeo. To przecież firma, która zapisała się w historii motoryzacji włoskiej i światowej w sposób wyjątkowy i zasługuje na powrót do blasku dawnych dni.

Zobacz: Test Alfa Romeo Tonale Hybrid

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
LukeDaily DriverAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Luke
Gość
Luke

Nazwa Milano została po raz pierwszy zarezerwowana ponad 13 lat temu, bo tak miała się nazywać Giulietta

Andrzej
Gość
Andrzej

Jeżdżę już czwartą Alfą. Kolejne auto też będzie ze stajni Alfy. To marka dla estetów ze sportowym odchyleniem. Z ochotą poświęcam komfort, wygodę dla wrażeń trakcyjnych , brzmienia silnika i designu.

Aktualności