REKLAMA

Santader będzie finansował zakup aut z grupy Stellantis

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 4 kwietnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Santander Consumer Finance oraz Stellantis Financial Services rozpoczęły współpracę w zakresie finansowania wszystkich marek należących do koncernu Stellantis (Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Dodge, DS, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot i Ram) w ośmiu krajach europejskich: Belgia, Francja, Włochy, Luksemburg, Holandia, Polska, Portugalia i Hiszpania.

Obie firmy podpisały porozumienie w 2014 roku i teraz kontynuują swoją udaną współpracę, której zakres został rozszerzony. Od 3 kwietnia Santander Consumer Finance i Stellantis Financial Services działają jako jedno przedsiębiorstwo oferujące finansowanie typu captive dla wszystkich marek koncernu na wyżej wymienionych rynkach. W ofercie znajdują się kredyty, leasing finansowy i konsumencki.

Santader i Stellantis łączą siły

Dzięki tej nowej umowie Santander Consumer Finance wzmacnia swoją pozycję jako główny partner finansowy koncernu Stellantis, a także dodaje nowe marki do swojego portfolio captive finance. Przewiduje się, że do 2026 roku portfel marek koncernu Stellantis osiągnie wartość 40 mld euro, co oznacza wzrost o około 30% w porównaniu z końcem 2022 roku.

Prezes zarządu Santander Consumer Finance, José Luis de Mora, z zadowoleniem wyraził się o nowej umowie:

Po bardzo udanej, partnerskiej współpracy z firmą Stellantis w ciągu ostatnich ośmiu lat bardzo cieszymy się, że mamy okazję ją rozwinąć i rozszerzyć ofertę naszych wysokiej jakości usług i produktów dla dealerów oraz klientów wszystkich jej marek.

Projekty operacyjne, które właśnie się rozpoczęły, otrzymały zgodę odpowiednich organów antymonopolowych i regulatorów rynku. Dzięki temu obie firmy będą w stanie obsługiwać wszystkich klientów i dealerów w ośmiu krajach objętych nowymi ustaleniami w zakresie współpracy.

Zobacz: Stellantis osiągnął w 2022 roku zysk na poziomie prawie 17 mld euro!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności