REKLAMA

PSPA i Ekoenergetyka podpisały umowę o strategicznej współpracy

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: PSPA · Dodane: 30 marca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Polska spółka technologiczna Ekoenergetyka oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) ogłosiły strategiczną współpracę mającą na celu przyspieszenie rozwoju rynku zeroemisyjnego transportu w Polsce i Europie. Współpraca będzie obejmowała realizację wspólnych projektów oraz udział w międzynarodowych inicjatywach.

Polska spółka technologiczna Ekoenergetyka i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) nawiązały strategiczną współpracę mającą na celu rozwój rynku zeroemisyjnego transportu w Polsce i Europie. W ramach sojuszu będą realizowane wspólne projekty oraz angażować się w inicjatywy o charakterze międzynarodowym. Zeroemisyjna transformacja w sektorze transportu ma kluczowe znaczenie dla ochrony klimatu, rozwoju społecznego i wzrostu innowacyjności gospodarki. Partnerstwo między Ekoenergetyką a PSPA będzie realizowane w oparciu o współpracę merytoryczną, edukacyjną i promocyjną.

PSPA i Ekoenergetyka będą promować i rozwijać elektomobilność w Polsce

Wciąż trwają dyskusje na temat przyjęcia przez Radę Europejską Rozporządzenia Parlamentu i Rady UE dotyczącego celów redukcji emisji CO2 z pojazdów osobowych i dostawczych. W oficjalnym komunikacie potwierdzono osiągnięcie porozumienia, co umożliwiło zatwierdzenie tekstu przez Radę UE ds. Środowiska w poniedziałek, 27 marca. Cała Europa znalazła się w punkcie przełomowym, w którym elektromobilność odgrywa kluczową rolę.

Bartosz Kubik (Ekoenergetyka) i Maciej Mazur (PSPA) podpisują umowę o strategicznej współpracy obu podmiotów w promocji elektromobilności w Polsce i w Europie.

Dlatego tak ważne są wszelkie inicjatywy i sojusze, które przyspieszają rozwój elektromobilności. Partnerstwo strategiczne między firmą Ekoenergetyka a PSPA będzie opierać się na współpracy merytorycznej, edukacyjnej i promocyjnej. Jak podkreśla Bartosz Kubik, współzałożyciel i Prezes Ekoenergetyka-Polska S.A.:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych, dzięki której będziemy mogli wspólnie rozwijać branżę e-mobility i umacniać znaczącą rolę Polski jako lidera elektromobilności. Podpisujemy umowę jako dwóch liderów, a nasze partnerstwo ma przyczynić się do przyspieszenia rozwoju tego sektora. Jesteśmy przekonani, że łącząc siły dwóch potężnych graczy, będziemy mogli przyspieszyć procesy i sprawić, że Polska będzie ważnym graczem na globalnej mapie rozwoju branży elektromobilnej.”

Przed nami wrześniowy Kongres Nowej Mobilności w Łodzi, największa konferencja branżowa i EXPO w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowana cyklicznie przez PSPA. Ekoenergetyka weźmie w nim udział, a także będzie oficjalnym partnerem testu samochodów elektrycznych – EV Experience. Współpraca z PSPA ma na celu przyspieszenie rozwoju infrastruktury ładowania, co jest niezbędne w kontekście nowych regulacji UE. Jak zauważa Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA :

Posłowie Parlamentu Europejskiego oraz szwedzka prezydencja Rady osiągnęli wstępne porozumienie w sprawie rozporządzenia, które zastąpi dyrektywę dotyczącą rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. Zgodnie z tym nowym rozporządzeniem, od 2025 roku punkty ładowania samochodów elektrycznych o mocy minimum 400 kW powinny być rozmieszczone maksymalnie co 60 km wzdłuż sieci bazowej TEN-T, a stacje przeznaczone dla pojazdów ciężarowych i autobusów mają funkcjonować maksymalnie co 120 km. Nowe regulacje wymagają zdecydowanego przyspieszenia rozbudowy infrastruktury ładowania, zwłaszcza w Polsce i regionie CEE. PSPA i Ekoenergetyka wierzą, że ich wspólne inicjatywy przyspieszą osiągnięcie celów w dziedzinie zeroemisyjnego transportu.

W ramach umowy zawartej pomiędzy obiema instytucjami, przewidziane są również działania promocyjne i edukacyjne. Konieczne jest wprowadzenie kompleksowych rozwiązań, w tym przede wszystkim wsparcia, doradztwa oraz zapewnienia dostawy szybkich ładowarek o najwyższej jakości, aby rozwój elektromobilności mógł przyspieszyć jeszcze bardziej.

W zeroemisyjnym transporcie ciężarowym czekają nas liczne wyzwania, a na rynku będzie miała miejsce rywalizacja o dalsze zwiększanie mocy ładowania. Dlatego też, obie instytucje łączą siły, aby znaleźć się w czołówce. W ramach deklarowanej przez przedstawicieli obu instytucji wieloletniej współpracy, planowane jest konsekwentne podnoszenie wartości polskiego rynku e-mobility.

Zobacz: Jakie auta elektryczne są najczęściej kupowane w Polsce? Raport PSPA

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności