REKLAMA

Gdzie można za darmo sprawdzić ustawienie świateł?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 4 grudnia 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Darmowe ustawienie świateł w samochodzie – to możliwe? Oczywiście. Reflektory w swoim samochodzie wyregulujecie za darmo w jednej ze Stacji Kontroli Pojazdów, która przystąpiła do kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. W tym artykule skupię się na stacjach z Warszawy. Ale w tekście znajdziecie tez link do strony, na której znajdzie pozostałe SKP z całej Polski, które biorą udział w akcji.

Policja razem z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytutem Transportu Samochodowego (ITS), Polską Izbą Stacją Kontroli Pojazdów, Przemysłowym Instytutem Motoryzacji oraz firmą Neptis S.A. operatorem komunikatora Yanosik rozpoczęli kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Jej szczegóły poznacie tutaj, ale jednym z kluczowych jej założeń jest darmowa kontrola i ustawienie świateł w samochodzie dla kierowcó poruszających się po polskich drogach.

Darmowy przegląd i ustawienie świateł w samochodzie  w Warszawie

Wzorem roku ubiegłego, kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach na stacjach kontroli funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz tych zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Poniżej znajdziecie aktualną na 2018 rok rozpiskę miejsc, w których możecie sprawdzić ustawienie świateł:

Zobacz: Gdzie można za darmo ustawić światła w samochodzie?

Sprawdzenia świateł na stacjach, które przystąpiły do akcji, będą dokonywane w dniach 2, 9 i 16 grudnia 2017 roku. Na terenie Warszawy w akcji biorą udział następujące Stacje Kontrole Pojazdów (poza ITS oraz PIMOT):

  1. Niedziński i Wspólnicy Usługi Motoryzacyjne KON-AUTO Sp.J. (ul. Staniewicka)
  2. SKP Robert Krzewski (przy ul. Rudzkiej)
  3. DOMINIK SITKO (ul. Szczęśliwicka)
  4. AUTO SERWIS „BŁĘKITNA” MAJEWSCY (przy ul. Traktorzystów)
  5. ELSA Sp zoo (przy ul. Marsa)
  6. AUTO FUS GROUP Sp.J. (przy ul. Ostrobramaskiej)
  7. AUTO SERWIS „BŁĘKITNA” MAJEWSCY (przy ulicy Błękitnej)
  8. URSMASZ SP.J. (też przy ul. Błękitnej)
  9. ELSA Sp zoo (przy ul. Jugosłowiańskiej)

Ale nie tylko w Warszawie trwa kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Światłą w swoim aucie mogą także zbadać i ustawić kierowcy z innych stron Polski. Wykaz pozostałych SKP znajdziecie na stronie http://yanosik.pl/dobre-swiatla/.

ITS też skontroluje światła w aucie za darmo

W akcji bierze także udział Stacja Kontroli Pojazdów Instytutu Transportu Samochodowego znajdująca się przy ul. Jagiellońskiej 80 w Warszawie, na której będzie można bezpłatnie skontrolować oświetlenie w dniach 4-8 i 11-15 grudnia w godz. 8-16. Badania będzie prowadziła również Stacja Kontroli Pojazdów Przemysłowego Instytutu Motoryzacyjnego znajdująca się w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 55 w dniach 1, 8, 15 grudnia w godz. 7:30-15:30.

Pamiętajcie, aby nie tylko wymienić przepalone żarówki, sprawdzić i ustawić reflektory. Do naszych obowiązków, jako użytkowników pojazdu, należy również dbanie o czystość kloszy świateł. Wierzcie mi na słowo, ale nawet cienka warstwa kurzu na reflektorze potrafi wyraźnie ograniczyć zasięg emitowanego przez niego światła. Kampania będzie prowadzona do 17 grudnia 2017 r.

Zobacz: Nowy przegląd techniczny pojazdu – zmiany w przepisach

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Daily DriverK1a Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
K1a
Gość
K1a

Tyle że źle ustawiają. Prawy tak samo jak lewy, czyli za nisko. I to raczej bezpieczeństwu nie sprzyja.

Aktualności