REKLAMA

Rusza akcja serwisowa silnika 1.2 TDI Volkswagena

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 2 września 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Akcja naprawcza silników 1.2 TDI Volkswagena dostała zielone światło. Wadliwe silniki z serii EA 189 zostały zamontowane w 460 000 samochodów. Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego (KBA) zezwolił na wprowadzenie zmian technicznych. Naprawa będzie polegać na zmianie oprogramowania. Czy nie wpłynie to na pogorszenie osiągów aut z silnikiem 1.2 TDI?

Klienci są informowani o akcji przywoławczej w dwóch etapach. Najpierw właściciele samochodów, których dotyczy ta sprawa otrzymali pismo o treści uzgodnionej z Federalnym Urzędem ds. Ruchu Drogowego, w którym zostali poinformowani, że ich pojazd jest objęty akcją serwisową. W drugim piśmie są proszeni o uzgodnienie terminu wizyty w autoryzowanym serwisie, który sami wybiorą. To drugie pismo, w kilku etapach, zostanie skierowane teraz także do właścicieli wymienionych wyżej modeli z silnikami 1.2 TDI.

Zobacz: Silniki TDI Volkswagena, które nie spełniają norm spalin

Modyfikacje w pojazdach z silnikami 2.0 TDI rozpoczęły się już na początku bieżącego roku, teraz nadszedł czas na zmianę oprogramowania w pojazdach z jednostkami napędowymi EA 189 o najmniejszej pojemności. Oznacza to, że dostępne są już rozwiązania techniczne zarówno dla samochodów z silnikami 2.0 TDI jak i z motorem 1.2 TDI.

Skoda Fabia II 2011

Wadliwe silniki 1.2 TDI montowane były także w Fabii

Zmodyfikowane jednostki napędowe spełniają wszystkie wymogi prawne. KBA potwierdził ponadto w pełnym zakresie, że modyfikacje techniczne dokonywane w tych modelach nie powodują żadnych zmian zużycia paliwa, osiągów czy poziomu hałasu. Wcześniej KBA wydał także takie zapewnienie również w odniesieniu do wszystkich innych silników, w których zezwolił na przeprowadzenie zmian.

Zobacz: Silnik 1.6 TDI CAYA CAYB CAYC – różnice, usterki, problemy, awarie

Volkswagen nadal pracuje intensywnie nad wdrażaniem odpowiednich środków technicznych i doprowadzi do należytego stanu wszystkie samochody, których dotyczy sprawa emisji tlenków azotu. Odbywa się to w ścisłym porozumieniu z odpowiednimi instytucjami. Klienci nie poniosą żadnych kosztów przeprowadzanych zmian. Ponadto, w ramach akcji przywoławczej wszystkim klientom zostanie bezpłatnie udostępniona możliwość skorzystania z odpowiedniego środka komunikacji zastępczej.

2.0 TDI EA189 Volkswagen Passat 2013

Po aferze spalinowej zaufanie do marki Volkswagen wyraźnie spadło. 

Samochody, których dotyczy akcja są technicznie sprawne i bezpieczne. Do czasu poddania ich zmianom technicznym mogą bez przeszkód poruszać się po drogach. Wdrażanie rozwiązań technicznych odbywa się w całej Europie zgodnie z planem uzgodnionym z Federalnym Urzędem ds. Ruchu Drogowego, dotyczącym ich terminu i zakresu.

Zobacz: Dlaczego silniki Volkswagena nie spełniają norm emisji spalin NOx?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności