REKLAMA

Indyjski TATA wesprze BMW przekazując technologię informatyczną

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: BMW · Dodane: 11 kwietnia 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

BMW planuje założyć spółkę joint venture z Tata Technologies. W ramach współpracy ma być rozwijane oprogramowanie i rozwiązania informatyczne dla samochodów i całej spółki w trzech lokalizacjach w Indiach.

Przy opracowywaniu oprogramowania i I,T BMW wesprze się na know-how w Indiach. Monachijski producent samochodów planuje utworzenie spółki joint venture z firmą Tata Technologies. W przyszłości nowe oprogramowanie powstawać będzie w trzech lokalizacjach w miastach Pune, Bangalore i Chennai. Zespoły projektowe powinny skoncentrować się na strategicznym rozwoju oprogramowania, będącym centralnym elementem budowania pojazdów przyszłości (SDV, Software Defined Vehicle).

Oprogramowanie dla BMW, Mini i Rolls-Royce

Początkowo 100 informatyków z Tata Technologies będzie pracować w spółce joint venture nad rozwiązaniami z zakresu zautomatyzowanej jazdy, systemów informacyjno-rozrywkowych i usług cyfrowych. Koncentrować się będą również na infrastrukturze IT w firmie, na przykład w celu automatyzacji rozwoju produktów i produkcji. Za kilka lat liczba pracowników ma wzrosnąć do poziomu czterocyfrowego. Współpraca z Tata Technologies ma przyspieszyć postęp BMW w obszarze pojazdów definiowanych programowo. Tak przynajmniej tłumaczy Christoph Grote, starszy wiceprezes ds. oprogramowania i architektury E/E w BMW Group.

Zobacz: Klapa gasząca i dziwne dźwięki w BMW 320d?

Niskie koszty siły roboczej i sporo utalentowanych inżynierów w zakresie oprogramowania, to czynnik mający wnieść wkład w rozwój BMW i jego software’u. Z drugiej strony Indie mają zyskać dostęp do światowej klasy procesów produkcyjnych  i niezbędnych do tego narzędzi, także tych cyfrowych. Ma być to bardzo ważne dla szybszego i tańszego rozwoju pojazdów autonomicznych, korzystających też ze sztucznej inteligencji. Oprócz marki BMW, w skład BMW Group wchodzą także Mini i Rolls-Royce. Wszystkie modele trzech marek skorzystają z oprogramowania opracowywanego we współpracy z Tata Technologies.

Zobacz: Samochody autonomiczne w Polsce w ramach projektu DARTS!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności