REKLAMA

Ibrahimovic co październik kupuje nowe Ferrari! Dlaczego?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 6 czerwca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Z okazji zakończenia kariery Zlatana Ibrahimovica, szwedzkie media skupiły swoją uwagę na jego bogactwie, pasji do samochodów oraz przyszłości. Według magazynu „Hant”, jego majątek obejmuje nieruchomości, udziały w różnych firmach, papiery wartościowe i lokaty bankowe, o łącznej wartości około 200 milionów euro.

Piłkarze znani są z wystawnego życia. Wielu z nich, mimo ogromnych pensji, żyje jednak ponad stan i niejednokrotnie roztrwania dorobek swojej kariery. Zlatan Ibrahimovic wydaje się mieć bardziej rozsądne podejście do życia i potrafi zadbać o swój „spichlerz”. Co nie znaczy, że nie żyje wystawnie. Co to, to nie. Jak na dobrze zarabiającego piłkarza, korzysta z życia garściami, a jedną z jego pasji jest motoryzacja. I to ta najwyższych lotów.

Ibrahimovic co październik kupuje Ferrari

Dziennik „Goeteborgs Posten” przypomniał, że od kilku lat Ibrahimovic co październik obdarowuje się nowym Ferrari z okazji urodzin. Jednak tym razem zdecydował się zaczekać kilka miesięcy przed odebraniem najnowszego modelu. Z tej okazji zamówił dwa samochody: 812 Competizione za 600 tysięcy euro i Daytona SP 3 za milion euro. Pierwszy otrzymał od razu, ale drugi musiał czekać do kwietnia.

Zobacz: Ferrari jest szantażowane przez hakerów, którzy wykradli dane klientów

Produkcja tego drugiego modelu została ograniczona do 599 egzemplarzy, a Ibrahimovic znalazł się na wyjątkowej liście klientów wybranych przez producenta. Według szwedzkich mediów, prawdopodobnie zdecydował się na ten zakup po podjęciu decyzji o zakończeniu kariery, aby uczcić ten moment, zamiast kolejnym złotym zegarkiem, który z pewnością otrzymałby od klubu.

Ibrahimovic i jego garaż

Szwedzkie media szczególnie podkreślają pasję piłkarza do samochodów. Posiada obecnie 12 samochodów, w tym osiem Ferrari i cztery Porsche, wszystkie w najwyższej klasy wersjach. Cała kolekcja, według wyceny szwedzkiej firmy Carup, jest warta łącznie 16 milionów euro. Media komentują, że chociaż nie dorównuje ona wartością garażowi Cristiano Ronaldo, to kolekcja ta jest wyrafinowana, pełna i na pewno nie wulgarna.

Majątek piłkarza nie jest łatwy do oszacowania, ponieważ jest utrzymywany w tajemnicy, a zarządza nim jego partnerka Helena Seger, która od wielu lat związana jest z branżą reklamową

– dodaje „Hant”. Zlatan Ibrahimovic jako ikona szwedzkiego futbolu i celebryta o silnym wizerunku prawdopodobnie będzie w centrum uwagi przez wiele lat. Choć kojarzony jest głównie z Ferrari, to jego reklamy dla Volvo, marki, którą nigdy nie prowadził, przyczyniły się do wzrostu sprzedaży tych samochodów o ponad 200 procent – komentuje magazyn.

Zobacz: Rekordowe premie dla pracowników Ferrari, Mercedesa i GM!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności