REKLAMA

Kia Stinger wzywana na serwis! Problem z pompą paliwa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 13 czerwca 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza akcja serwisowa dotycząca modelu Kia Stinger. Problematyczna jest pompa wysokiego ciśnienia paliwa, której awaria może doprowadzić do utraty mocy napędowej.

Kia Stinger to auto, które za życia stało się legendą. Mimo krótkiego stażu na rynku, została świetnie przyjęta przez dziennikarzy motoryzacyjnych i petrol headów. Niestety, rynek tak dobrze jej nie ocenił, bo choć samochód miał stricte sportowe rozwiązania ukryte w praktycznym nadwoziu, to cena na poziomie średniej klasy auta premium za pojazd popularnej marki, był zbyt dużą barierą. Szkoda, ale szykuje się nam prawdziwy rodzynek dla kolekcjonerów za kilkanaście lat. Ale wcześniej warto wybrać się do ASO na darmową akcję serwisową.

Kia Stinger wzywane na akcję serwisową

Okazuje się, że samochody Kia Stinger wyprodukowane w Korei Południowej od 5 grudnia 2016 r. do 4 kwietnia 2023 r., mogą mieć problem z pompą wysokiego ciśnienia. Niewspółosiowość tłoczka zaworu sterującego paliwem w wysokociśnieniowej pompie paliwa, może skutkować nierównomiernym zużyciem. Z biegiem czasu zużycie to może spowodować, że tłok pozostanie w stanie zablokowania i otwarcia, prowadząc do nadmiernego ciśnienia w wysokociśnieniowej pompie paliwa i skutkować utratą mocy napędowej podczas jazdy z dużą prędkością.

Zobacz: Test KIA Stinger GT 3.3 V6 AWD

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 905 pojazdów. Posiadacze pojazdów zostaną powiadomieni o konieczności umówienia się na wizytę w ASO KIA w celu sprawdzenia i, jeśli to konieczne, wymiany wysokociśnieniowej pompy paliwa na nową, a także aktualizacji logiki oprogramowania jednostki sterującej silnika, aby zapobiec utracie mocy napędowej podczas jazdy w przypadku wystąpienia usterki.

Zobacz: Mazda CX-60 znowu ma problemy! Rusza akcja serwisowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności