Ponad 250 tysięcy osób wzięło udział w Marszu Niepodległości!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Facebook · Dodane: 12 listopada 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ile osób wzięło udział w Marszu Niepodległości w 2018 roku? Według raportów Policji padł swego rodzaju rekord, bowiem w Marszu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, wzięło udział ponad 250 tysięcy osób! A niewiele brakowało, aby Marsz się nie odbył z uwagi na zakaz wydany przez prezydent Warszawy.

Marsz Niepodległości co cykliczna impreza upamiętniająca Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 listopada 1918 roku. Co roku gromadzi dziesiątki tysięcy osób, głównie Polaków, którzy chcą w ten sposób wyrazić swoją radość z życia w wolnej i niepodległej Polsce. Co prawa w przeszłości w przemarszu brały też udział mniejsze grupy o faszystowskim charakterze, ale na szczęście stanowiły one tylko niewielki promil wszystkich jego uczestników.

Rekordowa frekwencja na Marszu Niepodległości w 2018 roku

W tym roku było jednak inaczej, bowiem Marsz Niepodległości został połączony jednocześnie z obchodami Państwowymi Święta Niepodległości. Według służb policyjnych, które zabezpieczały przemarsz w tym roku, w pochodzie uczestniczyło ponad 250 tysięcy osób! To jak dotąd absolutny rekord pod względem frekwencji. To też największe zgromadzenie w Polsce ostatnich dekad. Niewiele jednak brakowało, a Marsz Niepodległości w ogóle by się nie odbył, bowiem prezydent Stolicy na kilka dni przez Świętem Niepodległości, wydała zakaz jego organizacji. Jego przedstawiciele skierowali jednak decyzję do Sądu, a ten uznał decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz za niezgodną z Konstytucją, bo ogranicza wolność i prawa obywateli do zgromadzeń. Szkoda, że nawet w taką rocznicę zawsze znajdą się osoby, które nie potrafią wyciągnąć ręki na zgodę w imię wyższych wartości.

Marsz Niepodległości w 2018 roku zgromadził rekordowo dużą grupę osób!

Z drugiej strony służby Państwowe powinny jeszcze sprawniej reagować na wszelkie przejawy faszyzmu na Marszu Niepodległości, bowiem mimo ich starań, także i tym roku w jego przemarszu wzięła udział kilkunastoosobowa grupa włoskich faszystów. Nie zabrakło także prowokacji ze strony lewicowych środowisk, które próbowały zakłócić przemarsz i siłą go zablokować. Na całe szczęście w jednym i w drugim przypadku były to przypadki marginalne, które nie miał żadnego wpływu na bezpieczeństwo uczestników Marszu.

Zobacz: Policjanci jechali 250 km/h za sportową Hondą na obwodnicy Mińska!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Viper Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Viper
Gość
Viper

Polacy jak chcą to potrafią świętować. Byłem w szoku widząc tyle setek tysięcy biało-czerwonych flag.

Aktualności