REKLAMA

Subaru wzywa 6 swoich aut na akcję serwisową

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Subaru · Dodane: 26 września 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Subaru wzywa na akcję serwisowa aż 6 swoich modeli samochodów. W samochodach z określonej linii produkcyjnej istnieje ryzyko, że hamulec postojowy może przestać działać, stwarzając zagrożenie na drodze.

Przedstawiciel marki Subaru w Polsce poinformował o dużej akcji serwisowej, jaka obejmie kilka jego modeli samochodów. Sprawa na szczęście nie jest skomplikowana, ale wykryta usterka może wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy. Okazuje się bowiem, że jest problem z działaniem hamulca postojowego i to kilku modelach.

Subaru ma problem z hamulcem postojowym

Problem z tzw. ręcznym dotyczy Legacy z roku modelowego 15-18MY, Outback 15-18MY, Levorg 15-18MY, WRX 15-18MY, Impreza 17-19MY, XV 17-19MY. Producent dostrzegł, że w samochodach tych istnieje możliwość rozłączenie obwodu hamulca elektronicznego EPB. Może to doprowadzić do braku możliwości załączenia lub zwolnienia hamulca postojowego.

Choć akcja dotyczy aż 6 modeli, to w Polsce z racji dość egzotycznego charakteru aut tej marki, do serwisów musi trafić tylko 2 080 samochodów tej japońskiej marki. Przedstawiciel marki zadeklarował, że skontaktuje się z właścicielami samochodów objętych kampanią oraz poinformuje o konieczności wizyty w warsztacie w celu sprawdzenia i zabezpieczenia połączenia elektrycznego siłownika.

Zobacz: Subaru Impreza i XV mają wadliwe przewody hamulcowe!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności