REKLAMA

Największy zlot aut elektrycznych w Polsce obędzie się w Łodzi!

Autor: EV Klub Polska · Zdjęcia: · Dodane: 29 września 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W sobotę (30 września) elektromobilni entuzjaści spotkają się w Łodzi podczas Manufaktury Nowej Mobilności. Już o godzinie 11.00 na ulicy Piotrkowskiej zbierze się ponad 200 elektrycznych pojazdów, które w samo południe wyruszą ulicami miasta prosto do łódzkiej Manufaktury. Organizatorami wydarzenia są Fundacja EV Klub Polska oraz Miasto Łódź.

Trzecia a zarazem rekordowa Manufaktura Nowej Mobilności przyciągnie setki samochodów elektrycznych, nowości rynkowe, elektryczne ciężarówki, prelekcje ekspertów i reaalnych użytkowników pojazdów elektrycznych. Już jutro 30 września w samo południe inauguracja unikalnego w kraju wydarzenia będzie miała na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Udział w tegorocznej Manufakturze Nowej Mobilności zapowiedziała rekordowa liczba uczestników. Specjalnie na nasze wydarzenie przyjadą osoby z całej Polski, ale także z krajów takich jak Holandia, Niemcy czy Norwegia. Spodziewamy się ponad 200 aut elektrycznych. Wydarzenie rozpoczynamy o godz. 11:00 na ul. Piotrkowskiej, a następnie przejeżdżamy na rynek Manufaktury łódzkiej, gdzie na scenie partnerzy i członkowie naszego klubu będą dzielić się swoimi doświadczeniami na temat użytkowania aut elektrycznych 

– podkreśla Łukasz Lewandowski, Prezes EV Klub Polska.

Zobacz: Najlepiej trzymające wartość auto elektryczne? Ford Mustang Mach-E

Podczas prelekcji i debat, które odbędą się na rynku Manufaktury w godzinach 13-17, poruszone zostaną kluczowe zagadnienia związane z autami elektrycznymi. Tematy jakie zostaną poruszone to m.in. kwestie dotyczące najczęstszych usterek, degradacji baterii, zasięgów samochodów elektrycznych czy ich ładowania. Atmosferę podgrzeje również temat pożarów, który jest obecnie największym mitem krążącym w świecie elektromobilności.

Atrakcje dla odwiedzających zlot EV

Każdy odwiedzający tego dnia łódzką Manufakturę będzie miał możliwość zapoznania się z elektromobilnością i porozmawiania z użytkownikami samochodów elektrycznych czy posłuchania o tym jak wygląda życie z „elektrykiem”. Podczas zlotu, uczestnicy będą mieli również okazję po raz pierwszy zobaczyć najnowszą wersję elektrycznego Hyundaia Kona oraz samochody elektryczne marki NIO – modele ET5 i EL7.

Podczas zlotu na Rynku Manufaktury będzie można skorzystać z darmowych stacji ładowania od GreenWay Polska, otrzymać voucher na ładowanie w sieci elo.city oraz naładować swój pojazd w promocyjnej stawce (1,23 zł/kWh) na szybkiej stacji ładowania od Budimex Mobility. Partnerami strategicznymi klubu, z którymi również będzie można spotkać się na zlocie: Ford Polska, GreenWay Polska, Plugbox oraz Shell Recharge. Imprezą towarzyszącą Manufakturze Nowej Mobilności będzie Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych, organizowany przez Fundację Normalne Miasto. Na placu Manufaktury zostaną zaprezentowane elektryczne rozwiązania z Polski, Niemiec i Holandii. Nie zabraknie też wariantów cargo, które stają się w Europie coraz popularniejsze m.in. wśród firm kurierskich.

Zobacz: Test Kia EV6 GT

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności