REKLAMA

Najlepiej trzymające wartość auto elektryczne? Ford Mustang Mach-E

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 20 września 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ford Mustang Mach-E zajęło pierwsze miejsce w rankingu „Mistrz Wartości”, który został opracowany przez „Auto Świat” oraz INFO-EKSPERT w swojej kategorii. Ten elektryczny SUV od Forda utrzymuje swoją wartość lepiej niż większość innych pojazdów elektrycznych.

W analizie uwzględniono te same kryteria dla wszystkich samochodów, zakładając zakup pojazdu w salonie i trzyletni okres eksploatacji przy rocznym przebiegu wynoszącym 20 tysięcy kilometrów. Obliczenia opierały się na średnich wartościach pojazdów o podobnych parametrach. Po raz drugi w historii rankingu „Mistrz Wartości” oceniono również utratę wartości samochodów elektrycznych, w tym roku dodając kategorię „EV SUV”.

Ford Mustang Mach-E utrzymuje wysoką wartość rezydualną

Ford Mustang Mach-E zdobyło pierwsze miejsce zarówno w kategorii elektrycznych SUV-ów, jak i ogólnie w segmencie pojazdów elektrycznych. To dowodzi, że ten model zachowuje swoją wartość na dłuższą metę i jest dobrym wyborem dla osób i firm, które zależy na zachowaniu jak najwyższej wartości samochodu po kilku latach eksploatacji. W badanym okresie ten elektryczny SUV Forda traci tylko 32,5% swojej początkowej wartości, co jest znacznie mniej niż u konkurencyjnych modeli.

Analiza „Auto Świata” i INFO-EKSPERT wykazała także kilka interesujących aspektów dotyczących wartości elektrycznych SUV-ów. Po pierwsze, wskaźnik spadku wartości w tej kategorii jest nieco niższy niż w przypadku kompaktowych pojazdów elektrycznych. Po drugie, różnice między poszczególnymi modelami są mniejsze niż w innych segmentach, a wskaźnik spadku wartości elektrycznych SUV-ów jest zbliżony do pojazdów klasy wyższej.

Zobacz: Najwyższa wartość rezydualna – które auta tracą najmniej na wartości?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności