REKLAMA

Abarth został oficjalnym partnerem toru Dubai Autodrome!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Abarth · Dodane: 13 grudnia 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Abarth zostaje oficjalnym samochodowym partnerem toru wyścigowego Dubai Autodrome. Włoska marka chce w ten sposób podkreslić swój wieloletni, sportowy charakter. W tym roku obchodzi bowiem 70-lecie istnienia marki. Obiekt w Dubaju to atrakcja kierowana nie tylko dla profesjonalistów, ale przede wszystkim do wszelkiej maści pasjonatów motoryzacji.

Firma National Auto, będąca wyłącznym dystrybutorem samochodów marek Fiat i Abarth w Dubaju i Emiratach Północnych oraz Dubai Autodrome, pierwszy w pełni zintegrowany kompleks sportów motorowych i rozrywki, podpisali umowę, na podstawie której włoska marka Abarth została „Oficjalnym Partnerem Samochodowym” autodromu w 2020 roku.

Abarth zagościł na torze wyścigowym w Dubaju

Misja Abartha to przekształcanie produktu zwyczajnego w nadzwyczajny, by oferować najlepsze auta w segmencie małych samochodów sportowych. Włoska marka z logiem Skorpiona od początku swego istnienia uchodziła za synonim wysokich osiągów i kultowego stylu. National Auto jest przedstawicielstwem marki Abarth w Dubaju i Emiratach Północnych od 2018 roku i jest w pełni przygotowany, by dostarczać swoim Klientom w Zjednoczonych Emiratach Arabskich limitowane edycje samochodów, pakiety na zamówienie, części zamienne i akcesoria Abartha.

Abarth na torze Dubai Autodrome

Nowy projekt, w którym zaangażował się włoski koncern, to współpraca stanowiąca ważny hołd dla historii Abartha i 70. rocznicy powstania marki. W 1949 roku Carlo Abarth, po zakończonej karierze w wyścigach motocyklowych i samochodowych, wraz z Guido Scagliarinim założył firmę Abarth&C. Pierwszym wyprodukowanym pojazdem był 204 A, bazujący na Fiacie 1100. Od razu wygrał Mistrzostwa Sportowe 1100, a także Formułę 2. Oprócz wyścigów, firma zajęła się produkcją zestawów tuningowych, które poprawiały osiągi, moc i prędkość standardowych samochodów. W ciągu następnych dwóch dekad, samochody zmodyfikowane przez Carlo Abartha pod względem osiągów, odnosiły sukcesy w każdym konkursie i ustanowiły 10 rekordów świata, 133 rekordy międzynarodowe, ponad 10 000 zwycięstw na torze, a marka Abarth stała się synonimem sportu, tuningu i osiągów.

Zobacz: Abarth otrzymał swoją własną ulicę w Turynie!

Połączenie Abartha z Fiatem nastąpiło w 1971 roku, wraz z przejęciem przez Fiata Abarth&C SpA. Pod kierownictwem Fiata, Abarth stał się działem wyścigowym Grupy Fiat i zaczął produkować najbardziej legendarne samochody sportowe w historii, w tym Fiata 124 Abarth Rally, 131 Abarth i Ritmo Abarth.

Tor wyścigowy Dubai Autodrome

Ukończony w 2004 roku, Dubai Autodrome był pierwszym, w pełni zintegrowanym i wielofunkcyjnym obiektem sportowo-rozrywkowym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich działającym pod auspicjami FIA. 5,39-kilometrowy tor z sześcioma różnymi konfiguracjami, szkołą wyścigową, torami kartingowymi wewnątrz i na zewnątrz, Grandstand Retail Plaza, Motorsport Business Park, strefą VIP dla gości, to obiekt rozrywkowy, idealny na imprezy i spotkania firmowe.

Abarth tor Dubai Autodrome

Położony 25 minut od centrum Dubaju, Dubai Autodrome to bezpieczny i monitorowany obiekt motoryzacyjny, który może pomieścić duże ilości osób, czy to jako lokalne miejsce spotkań towarzyskich, czy jako atrakcja turystyczna dla odwiedzających.

Zobacz: Test Abarth 500 LPGTECH

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności