REKLAMA

Zobacz najszybsze premiery Audi w Poznaniu!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 4 kwietnia 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Goście zbliżających się targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2017 będą mogli nacieszyć oczy wieloma niesamowitymi samochodami. Na stoisku Audi zobaczyć będzie można kilka bardzo szybkich aut sportowych, w tym pretendentów w walce o tytuł idealnego daily drivera.

Targi samochodowe Poznań Motor Show 2017 rozpoczynają się już 7 kwietnia (6 kwietnia dla dziennikarzy). Przedstawiciele poszczególnych marek chcą się pokazać na nich od jak najlepszej strony, dlatego zwiedzający nie powinni narzekać na brak atrakcji. Spore zainteresowanie wzbudzi zapewne stoisko Audi. Niemiecki koncern zapowiedział przedstawienie tam kilku naprawdę ciekawych aut. Wśród nich będą też takie, które przyprawią o szybsze bicie serca nawet naszych redaktorów.

Audi SQ5 3.0 TFSI

Wśród nich wymienić trzeba m.in. nowe Audi SQ5 wyposażone tym razem w benzynowy, a nie wysokoprężny ilnik. Swoją światową premierę model ten miał w styczniu tego roku na wystawie North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit. W Poznaniu, ta najbardziej sportowa wersja samochodu serii Q5 świętować będzie swą premierę na polskim rynku.

Pod maską niemieckiego SUV-a pracuje trzylitrowy silnik z serii TFSI wytwarzający moc 260 kW (354 KM). Motor, już przy 1370 obrotach na minutę, generuje moment obrotowy 500 Nm – stały aż do 4500 obrotów. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w 5,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna – ograniczona elektronicznie – wynosi 250 km/h. Do tej pory Audi Q5 było najchętniej kupowanym modelem niemieckiego koncernu w Polsce. Czy SQ5 będzie zatem najczęściej kupowaną wersja sportową z serii S i RS?

Audi R8 Spyder 5.2 V10

Jeszcze większe emocje wzbudzać będzie kolejny nietuzinkowy samochód spod znaku czterech pierścieni prezentowany w Poznaniu czyli Audi R8 Spyder. Model ten jest jednym z najbardziej wyczekiwanych przez naszą redakcję. Kapitalna linia nadwozia oraz centralnie umieszczony, wolnossący silnik 5.2 V10 o mocy aż 540 KM, który pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy i rozpędzenie się do maksymalnie 318 km/h. Wielu zwiedzających PMS 2017 z pewnością po raz pierwszy będzie miało okazję zobaczyć ten niezwykły samochód.

Tradycyjnie już, stoisko Audi znajdzie się w pawilonie 3A MTP. Wystawa potrwa od 6 do 9 kwietnia. Harmonogram imprezy znajdziecie w poniższym artykule:

Zobacz: Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2017 – bilety i atrakcje!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności