REKLAMA

Trzaśnij drzwiami w Suzuki Swift Sport a wybuchną poduszki powietrzne!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Suzuki · Dodane: 26 września 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza akcja serwisowa dotycząca Suzuki Swift i Swift Sport. Trzaśnięcie jego drzwiami może spowodować wybuch poduszek powietrznych! Na całe szczęście Suzuki zna przyczynę problemu i wzywa właścicieli aut na darmową akcję naprawczą.

Suzuki Swift Sport to jedno z najciekawszych aut jakie testowaliśmy nie tylko w tym roku, ale w ogóle na łamach naszego portalu (test ukaże się niebawem). Niska maska, mocny silnik i do tego atrakcyjna cena, czynią go szczególnie atrakcyjnym modelem w swojej klasie. Ale informacja o akcji naprawczej którą został objęty, nieco zmroziła krew w naszych żyłach. Okazuje się, że zupełnie nieświadomie mogliśmy zdetonować w nim poduszki powietrzne. Wystarczyło niefortunne trzaśnięcie drzwiami!

Wybuchające poduszki powietrzne w Suzuki Swift

Jak się okazuje, na koniec czerwca tego roku Suzuki Motor Poland powiadomiło Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w jego topowym modelu Swift oraz usportowionej wersji Swift Sport, może nastąpić nieuzasadniony wybuch poduszek powietrznych. Jak ustalili specjaliście Suzuki, wadliwe oprogramowanie modułu poduszek powietrznych (SDM) może spowodować, że w chwili mocniejszego trzaśnięcia tylnymi drzwiami pojazdu, dojdzie do niezamierzonej aktywacji bocznych poduszek powietrznych, kurtyn bocznych oraz napinaczy pasów bezpieczeństwa. Odpalanie poduszek powietrznych oznacza realne zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników pojazdu.

Wadliwe moduły zostały zamontowane w samochodach Suzuki Swift wyprodukowanych w latach 2017-2019 w Japonii. Jak poinformowało Suzuki, akcja serwisowa obejmuje łącznie 2290 samochodów. Koncern poinformował, że właściciele objętych kampanią samochodów zostaną poinformowani listownie o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi w celu wykonania kontroli i ewentualnego przeprogramowania modułu poduszek powietrznych (SDM). To nie pierwsze problemy koncernów z wybuchającymi bez powodu poduszkami powietrznymi. Wcześniej ogromne problemy sprawiały wadliwe poduszki Takata, stosowane w wielu japońskich markach aut.

Zobacz: Nissan Note – akcja serwisowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności