REKLAMA

Samochody Audi z oszukanymi silnikami Diesla?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Audi · Dodane: 28 września 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Fałszowanie poziomu emisji spalin dotyczy najprawdopodobniej także silników aut Audi. Według informacji opublikowanych przez niemiecki tygodnik „Der Spiegel” niemiecka marka, należąca do koncernu Volkswagena, także stosowała oprogramowanie celowo zaniżające moc auta w celu ograniczenia emisji szkodliwych spalin.

Tygodnik „Der Spiegel” powołując się na swoje źródła twierdzi, że samochody Audi wyposażone w silniki Diesla także nie spełniają norm emisji spalin. Według niemieckich dziennikarzy liczba aut, które nie powinny zostać dopuszczone do ruchu przekracza 2 miliony egzemplarzy na całym świecie!

Zobacz: Volkswagen oszukiwał z silnikami diesla EA 189? Oświadczenie koncernu

Tygodnik podaje, że problem dotyczy samochodów wyposażonych w silniki 1.6 TDI i 2.0 TDI z serii EA 189. W przypadku aut z Ingolstadt mowa jest zatem o:

  1. Audi A1;
  2. Audi A3;
  3. Audi A4;
  4. Audi A6;
  5. Audi Q3;
  6. Audi Q5;
  7. Audi TT.

Według gazety „Der Spiegel” liczba niesprawnych aut sięga 2,1 miliona egzemplarzy, z czego z czego aż 577 tysięcy zostało sprzedanych na rynku niemieckim. Pozostałe 1,42 mln trafiło do klientów z Europy Zachodniej, a tylko 16 tysięcy do Stanów Zjednoczonych.

Zobacz: Silniki TDI Volkswagena, które nie spełniają norm spalin

Co ciekawe, sterownik silnika, dzięki któremu oszukiwano urządzenia badające emisję spalin w samochodach z grupy Volkswagena opracował i sprzedał Volkswagenowi niemiecki gigant technologiczny BOSCH…

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności