REKLAMA

Porsche Platinum GT3 CCCE: finał w Poznaniu

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Porsche · Dodane: 29 września 2015
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ostatni wyścig serii Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe w 2015 roku zostanie rozegrany na torze w Poznaniu. Lider klasyfikacji, Rafał Mikrut, będzie musiał obronić ataki drugiego w stawce Marcina Jedlińskiego.

Sezon 2015 Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe zbliża się do nieuchronnego końca. Areną zmagań siódmej i zarazem ostatniej rundy tegorocznego pucharu będzie Tor Poznań, którego łuki zadecydują o pozycjach w końcowej klasyfikacji. Lider klasyfikacji generalnej, Rafał Mikrut ma zaledwie 11 punktów przewagi nad Marcinem Jedlińskim, a przy odpowiednim obrocie spraw, w walkę o końcowe laury może włączyć się także Grzegorz Moczulski, który traci do lidera kolejne 10 oczek.

Tor Poznań: długość, liczba zakrętów, rekord toru

Silniki na Torze Poznań rozbrzmiały po raz pierwszy w 1977 roku i od tamtej pory w stolicy Wielkopolski cały czas odbywają się różnego rodzaju wyścigi samochodowe oraz motocyklowe. Pętla toru liczy nieco ponad 4 kilometry i składa się na nią 14 zakrętów, natomiast najdłuższa prosta ma 560 metrów. Rekord pojedynczego okrążenia należy do Petera Milaveca, który za kierownicą bolidu Lola T92/50 przejechał je w czasie 1:25.553 s.

Michelin dostawcą opon dla kierowców Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe

Podczas nadchodzącego weekendu w pokonaniu wyścigowych wyzwań pomogą zawodnikom opony firmy Michelin, która jest wyłącznym dostawcą ogumienia dla środkowo-europejskiego cyklu. Warto dodać, że przy organizacji pucharu wraz z Porsche współpracuje firma Orlen Oil, dla której rywalizacja Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe jest doskonałym sposobem na testowanie olejów oraz rozwijanie technologii w najcięższych warunkach.

Zobacz: Porsche Platinum GT3 CCCE: Moczulski najszybszy w Brnie

Nitka poznańskiego obiektu jest doskonale znana wszystkim zawodnikom – jedyny polski tor gościł w kalendarzu każdej edycji pucharu Porsche, a dodatkowo wielu kierowców trenuje w Poznaniu, więc żaden z zakrętów nie ma przed nimi tajemnic. Dobrego tempa na pewno będzie można spodziewać sie po liderach klasyfikacji, którzy podczas ostatnich dwóch wyścigów będą rozstrzygać losy tegorocznego tytułu. Największe szanse ma Rafał Mikrut, jednak Marcin Jedliński i pozostali zawodnicy zdecydowanie nie będą ułatwiać mu życia.

Weekend Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe rozpocznie się w piątek o godzinie 13:30, kiedy rozegrana zostanie sesja treningowa. Tego samego dnia zawodnicy zmierzą się także podczas kwalifikacji, które zaplanowano na godz. 16:10. Sobota będzie stała pod znakiem pierwszego wyścigu, który rozpocznie się o godz. 13:15, natomiast finał zmagań zostanie przeprowadzony w niedzielę o godzinie 12:35.

Wypowiedzi przed siódmą rundą Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe:

Marcin Jedliński: – Ostatnie dwie rundy sporo namieszały w klasyfikacji generalnej, przez co do Poznania jadę jako drugi zawodnik pucharu. Walka na pewno będzie bardzo zacięta i nie będę odpuszczał swoim kolegom z zespołu. Weekend będzie też bardzo pracowity, gdyż czeka na nas nie tylko rywalizacja w pucharze, ale także w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, gdzie również mają zapaść ostatecznie rozstrzygnięcia. Liczę, że wszystko ułoży się po mojej myśli, a w niedzielę wieczorem będzie wiele powodów do radości.

Rafał Mikrut: – Lubię Tor Poznań, jednak nie jestem w tym osamotniony. Finał sezonu na pewno nie będzie łatwy – różnice w klasyfikacji są niewielkie, a moi rywale są bardzo szybcy. Na pewno dam z siebie wszystko, jednak najważniejsza będzie rozważna jazda, aby nie stracić punktów w żaden głupi sposób. Mam nadzieję na dobry weekend i sukces w całym pucharze!

Dominik Kotarba-Majkutewicz: – Poznań zakończy mój pierwszy sezon w Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Jako, że opuściłem początkowe rundy, to nie liczę się w walce o czołowe pozycje w klasyfikacji generalnej, jednak bardzo chciałbym zakończyć sezon mocnym akcentem. Jeździłem już po Torze Poznań za kierownicą Porsche i całkiem nieźle mi szło, więc mam nadzieję, że w najbliższy weekend będzie podobnie.

VII runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe

Piątek, 2 października, 16:10 – 16:45 – sesja kwalifikacyjna
Sobota, 3 października, 13:15– Wyścig 1 (20 minut + 1 okrążenie)
Niedziela, 4 października, 12:35 – Wyścig 2 (20 minut + 1 okrążenie)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności