REKLAMA

Ostatnie sztuki Alfy Romeo Giulii GTA i GTAm do kupienia w Polsce!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 28 maja 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Limitowana Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm jest jeszcze dostępna do kupienia w Polsce. Według ostatnich danych pozostało jeszcze 5 sztuk z dostępnego dla Polski przydziału. To ostatni moment, aby kupić to niesamowite auto.

Limitowane Giulie GTA i GTAm choć kosztują krocie, odpowiednio 158 000 i 163 500 euro bez podatku VAT i bez opcji, to ich sprzedaż idzie pełną parą.  Obecny przydział na Polskę wynosi 10 sztuk, a polski oddział Alfy Romeo przyjął już 5 zamówień. Jak na Giulię kosztującą ponad 700 tys. zł w podstawie, to świetny wynik. Ze względu na ograniczoną i malejącą z dnia na dzień dostępność, przedstawiciele marki sugerują, aby lepiej nie zwlekać i już dziś zgłosić się do autoryzowanego Dealera Alfy Romeo lub zarejestrować się na stronie https://www.alfaromeo.pl/giulia-gta-formularz, aby spełnić marzenie o staniu się właścicielem jednego z ostatnich modeli ery „power cars”. Wkrótce marki nie będą mogły sobie pozwolić na oferowanie modeli wpływających na bilans emisji CO2, a wiele zachodnich aglomeracji już teraz ogranicza ich wjazd do centrów. Dlatego właśnie dziś jest ostatni moment na realizację chłopięcych marzeń o posiadaniu rasowego, sportowego samochodu.

Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm

Obie Giulie, zarówno GTA jak i GTAm, napędza silnik znany z wersji Quadrifoglio 2.9 V6 Bi-Turbo tyle tylko, że jego moc została zwiększona do 540 KM (+30 KM). Tym samym motor ten może poszczycić się najlepszym w swojej klasie stosunkiem mocy do pojemności skokowej, wynoszącym 187 KM/1 litr. Dzięki szerokiemu zastosowaniu ultralekkich materiałów masa własna samochodu została zredukowana o 100 kg w porównaniu z Giulią Quadrifoglio, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi imponujące 3,6 sekundy. Na etapie projektowania GTA inżynierowie Alfy Romeo wykorzystali wiedzę i doświadczenie firmy Sauber Engineering oraz kierowców z zespołu Formuły 1, Alfa Romeo Racing ORLEN, Antonia Giovinazziego i Kimiego Räikkönena. Tak powstały konkretne rozwiązania techniczne w zakresie aerodynamiki, komfortu i właściwości jezdnych, które zachwycą najbardziej wymagających fanów motoryzacji.

Giulia GTA Montreal Green w środowisku naturalnym czyli na torze wyścigowym

GTAm, Grande Turismo Alergerita modificata to wersja stworzona przede wszystkim na tor, choć ma homologację drogową, wyposażona w dwa fotele kubełkowe z pasami szelkowymi i dodatkowy spoiler dociskowy. Najnowsze Giulie to arcydzieła inżynierii przeznaczone dla purystów motoryzacji, marzących o posiadaniu jednego z 500 unikatowych egzemplarzy. W parze z wartością kolekcjonerską idą jednak wyjątkowe wrażenia z jazdy. Media branżowe po testach prasowych przeprowadzonych w atelier Autodelta w Balocco Proving Ground, miejscu gdzie w latach 60. XX wieku narodziła się pierwsza Giulia GTA, okrzyknęły Giulie GTA i GTAm najlepiej prowadzącymi się samochodami 4-drzwiowymi. Emocje i radość z pierwszych jazd odbiły się szerokim echem w prasie w całej Europie.

Zobacz: Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm – auta torowe do jazdy na co dzień!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności