REKLAMA

Volkswagen inwestuje w nowe centrum badawcze w Chinach

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: VW · Dodane: 20 kwietnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Volkswagen zwiększa inwestycje w Chinach i zamierza otworzyć nowe centrum badawcze w ramach spółki 100%TechCo. Tym samym daje jasny sygnał, że zamierza walczyć o ten najatrakcyjniejszy na świecie rynek samochodowy.

Grupa Volkswagen konsekwentnie rozwija swoje działania w Chinach i dla Chin. Podczas tegorocznego salonu samochodowego Shanghai Auto Show firma ogłosiła plany zainwestowania około 1 mld euro w stworzenie nowoczesnego centrum rozwoju, innowacji i zaopatrzenia w mieście Hefei, na południu Chin. Nowa spółka, 100%TechCo, połączy zespoły badawczo-rozwojowe pojazdów i komponentów z zakupami, co pozwoli na wykorzystanie synergii w procesie rozwoju oraz włączenie najnowocześniejszych lokalnych technologii na wczesnym etapie. Celem jest jeszcze szybsze dostosowanie pojazdów Grupy do oczekiwań chińskich klientów i skrócenie czasu wprowadzania na rynek.

100%TechCo

100%TechCo będzie składać się z działów badawczo-rozwojowych pojazdów i komponentów, połączonych z zaopatrzeniem. Na wczesnych etapach rozwoju do procesu zostaną włączeni lokalni dostawcy, co pozwoli na integrację najnowszych technologii i koncepcji w nowych produktach. Spółka będzie również zajmować się integracją projektów spółek joint venture Grupy Volkswagen w Chinach, takich jak SAIC, Volkswagen, FAW-VW i Volkswagen Anhui.

Zobacz: Volkswagen ID.7 czyli najbardziej aerodynamiczny Passat w historii

100%TechCo ma rozpocząć działalność na początku 2024 roku i będzie zatrudniać ponad 2000 pracowników z działów badań i rozwoju oraz zaopatrzenia. Marcus Hafkemeyer, odpowiedzialny za technologię w Volkswagen Group China, będzie prezesem zarządu. Nowa jednostka będzie kierować rozwojem modeli spółki joint venture Volkswagen Anhui, w oparciu o platformę MEB i będzie odpowiedzialna za opracowanie specyficznych dla Chin wymagań dotyczących platformy i modułów, ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności.

Volkswagen walczy o Chiny

100%TechCo to ważny krok w strategii Grupy Volkswagen „w Chinach, dla Chin”. Firma podejmuje strategiczne działania w celu wczesnego zajęcia się trendami definiującymi rynek w Chinach i znacznego zwiększenia tempa lokalnych innowacji. Do tych działań należy między innymi niedawno ogłoszone partnerstwo strategiczne z Horizon Robotics, wiodącym dostawcą rozwiązań sprzętowych i oprogramowania do zautomatyzowanej jazdy w Chinach. Oczekuje się, że 100%TechCo odegra główną rolę w rozwoju przyszłych modeli marki Volkswagen, które pojawią się na rynku chińskim w 2024 roku.

Zobacz: Volvo otwiera w Polsce nowe centrum technologiczne i szuka pracowników

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności