REKLAMA

Alfetta, GTV i Duetto – przeboje Alfy Romeo wrócą po 2027 roku!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 11 września 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Alfa Romeo przywróci do życia kultowe modele takie jak Alfetta, GTV a nawet Duetto? Bardzo możliwe. Wszystko zależy od skuteczności planów, jakie wdroży w ciągu najbliższych 2 lat. Jeśli się powiodą, w 2028 roku pojawią się kultowe modele w nowych wydaniach.

Alfa Romeo niedawno ogłosiła swoje plany obejmujące perspektywę czasową do 2027 roku, o czym informowaliśmy w osobnym artykule. Wśród nich jest coroczny debiut nowego modelu auta, zaczynając w 2024 roku od nowego miejskiego SUV-a, poprzez następców Giulii i Stelvio w 2025 i 2026 r. a kończąc w 2027 r. na nowym, flagowcu, który być może będzie sedanem typu crossover. Jednak nawet po 2027 r. nadal będzie można liczyć na spore atrakcje od Włocjów. Mówi się o debiucie takich modeli jak nowa Alfetta, GTV , a może nawet nowe Duetto. Na razie są to jedynie hipotezy, choć bazujące na wypowiedziach przedstawicieli koncernu, w tym przede wszystkim dyrektora generalnego Alfy Romeo, Jeana Philippe’a Learneda.

Alfetta, GTV i Duetto: do 2030 roku na fanów Biscione czeka wiele niespodzianek

Jeśli w najbliższych latach firma przejdzie pomyślnie restrukturyzację, to zapowiada się m.in. powrót Alfetty. Samochód miałby pojawić się w postaci sedana coupé z segmentu C, aby uzupełnić SUV-a Alfa Romeo Tonale i zapewnić klientom Alfy bardziej sportową alternatywę, zgodną z historią i tradycją mediolańskiego producenta samochodów. Jeśli ten samochód zostanie wyprodukowany, to tylko na Europę. Tak naprawdę tego typu samochody nie mają już dużego rynku poza granicami Starego Kontynentu i dlatego byłby to klasyczny wyjątek od reguły, zgodnie z którą od teraz marka premium Stellantis będzie wprowadzać na rynek wyłącznie samochody o globalnej wartości. Ma to na celu ostateczne ugruntowanie swojej pozycji na ważnych rynkach, takich jak Stany Zjednoczone.

Zobacz: Alfa Romeo zarejestrowała nazwę nowego modelu Milano!

Ale jeśli chodzi o przyszłość Alfy Romeo, nie mówimy tylko o Alfetcie. W ostatnich dniach dyrektor generalny mówił także o możliwym pojawieniu się w 2028 roku wyczynowego coupé o atrakcyjnym designie, które według niektórych można by nazwać Alfą Romeo GTV. Samochód ten, w przeciwieństwie do niedawnego 33 Stradale, nie byłby autem drogim i limitowanym, ale miałby cenę porównywalną z resztą gamy włoskiej marki. Byłby zatem dostępny dla klientów Alfy Romeo i co ważne, miałby dać początek nowej linii stylistycznej mediolańskiej marki.

Duetto? O ile plan się uda

Te dotyczące powrotów Alfetty i GTV to obecnie najgorętsze hipotezy, o których mówił sam Learned. Ale przyszłość marki może przynieść inne niespodzianki. Na przykład nie jest wykluczony powrót Alfy Romeo Duetto, nawet jeśli prawdopodobnie tylko w limitowanej edycji. Już niedługo powinniśmy poznać plany Alfy Romeo do 2030 roku, więc przekonamy się, czy w jej ofercie rzeczywiście jest miejsce na nowe Alfetty, GTV i Duetto.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności