Gosia Rdest pojechała na 6-stkę na torze Paul Ricard!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alpine · Dodane: 7 października 2020
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Trzecia runda Alpine Europa Cup zakończyła się dużym sukcesem Gosi Rdest. Jedyna Polka startująca w tym pucharze, trzykrotnie zajęła 6 miejsce udowadniając, że jest naprawdę szybkim kierowcą wyścigowym. Był to najlepszy występ Gosi spośród wszystkich dotychczasowych startów w wyścigach Alpine Europa Cup.

W trzeciej, przedostatniej rundzie pucharu Alpine Europa Cup, który odbył się 3 i 4 października 2020 roku, Gosia Rdest była jedynym kierowcą z Polski. Polka zaprezentowała się jednak naprawdę świetnie, zajmując szóste miejsce w każdym z trzech wyścigów! W rywalizacji na torze Circuit Paul Ricard wzięło udział 19 zawodników, co tylko pokazuje w jak świetnej formie jest w tym roku Gosia.

Gosia Rdest na torze Paul Ricard

Trzeba jasno powiedzieć, że Gosia Rdest zaprezentowała się we francuskim Le Castellet  po prostu znakomicie. W pierwszych kwalifikacjach zajęła 11. miejsce wśród 19 kierowców, a wyścig ukończyła na miejscu szóstym. W drugich kwalifikacjach dojechała jako 16-sta, jednak w wyścigu przesunęła się o 10 miejsc i znów dojechała szósta. W trzecich kwalifikacjach zajęła miejsce 12, jednak w wyścigu ponownie wskoczyła na szósta pozycja co było jasnym sygnałem, że jej świetna forma to nie dzieło przypadku.

Zobacz: Alpine A110 Rally oficjalnie z rajdową homologacją

Zmagania kierowców w miniony weekend miały miejsce na torze  Circuit Paul Ricard, który polska zawodniczka, (w przeciwieństwie do pozostałych torów pucharu), znała z ubiegłorocznych wyścigów. W trzeciej rundzie osiągnęła najlepszy wynik spośród wszystkich dotychczasowych rund tegorocznego Alpine Europa Cup. Przypomnijmy – po pierwszych dwóch rundach (łącznie w pięciu ukończonych wyścigach) Polka zmieściła się w pierwszej dziesiątce. Dwa pozostałe zakończyły się wypadkami, wynikającymi z błędów rywali.

Obecnie przed Gosią ostatni etap tegorocznego Alpine Europa Cup: na torze w Portimao w Portugalii. Gosia jest częścią zespołu Racing Technology. W pierwszej rundzie ścigała się z 17 kierowcami, była jedną z dwóch kobiet biorących udział w wyścigach i jednocześnie jedyną i pierwszą Polką.

Zobacz: Alpine wystawi bolid w klasie LMP1 w wyścigach WEC!