REKLAMA

Tesla Y rozpędziła się do maksymalnej prędkości i zabiła 2 osoby

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 15 listopada 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Tesla Y prawdopodobnie w wyniki błędu oprogramowania sama rozpędziła się do maksymalnej prędkości doprowadzając do wypadku, w którym zginęły 2 osoby. Wypadek miał miejsce w Chinach, gdzie tamtejsza prokuratura bada przyczyny wypadku.

W hrabstwie Raoping, Chaozhou, w prowincji Guangdong w południowych Chinach miał miejsce tragiczny wypadek Tesli Y. Auto z dotąd nie ustalonych przyczyn rozpędziło się do ogromnej prędkości, a kierujący nią mężczyzna nie był w stanie zapanować nad samochodem. Zanim pojazd się rozbił, potrącił po drodze m.in. rowerzystę. Ostatecznie samochód najpierw uderzył z ogromną siłą w inny pojazd na drodze, a potem uderzył w przydrożny budynek.

Chiny i tragiczny wypadek Tesli

W wyniku wypadku Tesli, śmierć poniosły 2 osoby, a 3 zostały ranne. Co zaskakujące, kierowca Tesli przeżył. Jak sam twierdzi i co potwierdza nagranie, wszystko zaczęło się podczas próby zaparkowania samochodu. Auto nie zatrzymało się, po czym z ogromnym impetem zaczęło się rozpędzać. Kierowca twierdzi, że próbował hamować, ale auto nie reagowało na wciskanie hamulca.

Kierowca Tesli Y przez długi czas próbował omijać przeszkody, mimo że auto ciągle się rozpędzało. Twierdzi, że samochód nie reagował na wciśnięcie hamulca, ale przedstawiciele Tesli twierdzą, że z zapisanych danych wynika, że kierowca w ogóle nie wcisnął hamulca. 

Policja drogowa potwierdziła, że kierowca nie był pod wpływem narkotyków lub alkoholu i zaznaczyła, że ​​pojazd zostanie poddany badaniom. W wypadku na miejscu zginęli kierowca jednośladu i licealista jadący na rowerze, ciężko ranny został kierowca trójkołowego motocykla, a także rowerzysta i sam kierowca Tesli. W wyniku zdarzenia zniszczonych lub uszkodzonych zostało kilkanaście pojazdów. Na ten moment trwają ustalenia co do przyczyn zdarzenia. Film ze zdarzenia publikujemy na naszym kanale.

Zobacz: Tesla nie respektuje znaków STOP! Wadę wykryło amerykańskie NHTSA

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności