REKLAMA

Portal internetowy „Le Club” dla fanów Renault Sport

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Renault · Dodane: 1 sierpnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Strona internetowa, która zrzesza fanów Renault Sport (właścicieli aut, kluby, oficjalne oddziały i komórki Renault Sport) to nowość od Francuzów. Ta innowacyjna platforma online ma integrować pasjonatów sportów samochodowych i odkryć przed nimi świat Renault Sport! Zapewni też dostęp do sklepu oferującego części samochodowe do sportowych modeli Renault (nowych i tych starszych).

Renault Sport zapowiedziało utworzenie platformy cyfrowej „Le Club” dla wszystkich fanów, właścicieli sportowych samochodów marki, sieci sprzedaży Renault Sport, niezależnych klubów i wszystkich oficjalnych jednostek marki (Renault Sport Racing, Renault Sport Cars, Series, Classic Sport). Le Club to doskonałe miejsce, by dzielić się pasją wysokich osiągów i sportu samochodowego w bardzo dynamicznej społeczności, którą jednoczą wspólne zainteresowania oraz mocne zaangażowanie Renault Sport.

Portal „Le Club” – funkcje i możliwości

Platforma jest odpowiedzią na potrzebę kontaktów, wymiany doświadczeń i dzielenia się wspólną fascynacją modelami marki między członkami tej społeczności. Fani, którzy do tej pory byli aktywni w mediach społecznościowych i niezależnych klubach, będą teraz mieli miejsce, gdzie będą mogli się spotkać i porozmawiać. Le Club umożliwia uczestniczenie w wydarzeniach związanych z RS i udostępnianie informacji o nich szerokiemu gronu odbiorców. Użytkownicy portalu będą mogli kontaktować się ze sobą z dowolnego miejsca na ziemi, poznać się i usłyszeć, publikować artykuły lub zdjęcia. Będą mogli tworzyć i moderować grupy w zależności od swoich zainteresowań, np. poświęcone konkretnemu tematowi lub modelowi i tworzyć wydarzenia widoczne dla innych użytkowników. Teraz fanom nie umknie żadne wydarzenie Renault Sport (niezależnie od tego, kto będzie je organizował), a przede wszystkim R.S. Days na torze w Le Castellet, które odbędą się 3-4 października.

Druga mocną stroną portalu „Le Club” ma być możliwość dokonywania zakupów. Będzie można tutaj kupić stare lub nowe modele Renault Sport. Pozwoli wyszukać z pomocą innych użytkowników rzadką „perełkę” lub znaleźć nabywcę dla posiadanego samochodu marki. Korzyść będzie podwójna – platforma ułatwi dostęp do samochodów Renault Sport i da sprzedającemu pewność, że samochód trafi do rąk konesera, który zna markę. Na platformie będzie również można zarezerwować jazdę próbną nowymi modelami marki. Wystarczy kilka kliknięć, by zostać przekierowanym do najbliższego dealera Renault Sport. By zapewnić stały kontakt z Renault Sport, Le Club będzie także wkrótce dostępny w wersji na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Jak powstał „Le Club”?

Przedstawiciel RS zadali szereg pytań swoim fanom, właścicielom samochodów czy osobom prowadzącym kluby, aby ocenić realne ich potrzeby. Le Club by Renault Sport ma być odpowiedzią na te pytania. To coś więcej niż zwykły klub. To narzędzie, które przyda się każdemu pasjonatowi sportów samochodowych, żeby ułatwić dostęp do informacji o sporcie, a zwłaszcza do wszystkiego, co dotyczy Renault Sport. Le Club będzie nieustannie się zmieniał. Fanom nie umknie teraz żadne wydarzenie organizowane specjalnie z myślą o nich.

Platforma ułatwi też pracę osobom, które poświęcają swój wolny czas na prowadzenie klubów, jak również naszym dealerom specjalizującym się w samochodach R.S. i naszym spółkom.  w sporcie samochodowym, zwłaszcza dla fanów R.S. W obecnych warunkach jest to też najlepszy sposób utrzymania kontaktu z naszymi fanami – powiedział Robert Bonetto, dyrektor generalny Renault Sport Cars.

Zobacz: RS Days czyli dni na torze dla kierowców i fanów Renault Sport!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności