REKLAMA

Następca Toyoty Supry z silnikiem V6 Turbo? Jest film!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 10 listopada 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nowa Toyota Supra ma być technicznie spokrewniona z BMW Z5. Jak podaje jeden z zagranicznych portali została ona wyśledzona niedawno na ulicach pewnego miasta. Obserwatorzy są przekonani, że dźwięk pracującego silnika jednoznacznie wskazywał na jednostkę o sześciu cylindrach wspomaganą turbodoładowaniem. Nagrania pochodzą także z toru Nurburgring.

Nowy model sportowy Toyoty, uważany za spadkobiercę Supry, ma trafić na rynek już za 2 lata. W internecie pojawia się coraz więcej szpiegowskich nagrań i zdjęć zakamuflowanego prototypu. Do tej pory pojawiło się już całkiem sporo nieoficjalnych informacji na jego temat, których jednak Toyota nie potwierdza w oficjalnej komunikacji. Najnowsze nagranie z jazd testowych po ulicach miasta pozwala wsłuchać się w brzmienie silnika. Entuzjaści twierdzą, że tak może brzmieć benzynowy V6, prawdopodobnie turbodoładowany. Z nieoficjalnych doniesień wynika także, że następca Supry może być hybrydą z napędem 4×4. Na nagraniu widać także testy nowego modelu na torze Nurburgring. Niestety osobiście nie słyszę nic specjalnego w dźwięku tego auta.

Toyota ma w swojej ofercie na razie jeden model sportowy – kompaktowe coupe GT86. Wygląda jednak na to, że japońska marka chce ją rozszerzyć o dwa następne, oparte na konceptach FT-1 i S-FR. Duży, luksusowy model średniej wielkości inspirowany sensacyjnym FT-1 powstaje we współpracy z BMW. Na razie nic nie wiadomo o pracach nad produkcyjną wersją subkompaktowego S-FR, jeśli jednak do tego dojdzie, będzie to bardzo dobra wiadomość dla młodych kierowców z wyścigowymi ambicjami. Więcej na temat nowej Toyoty Supry opracowanej wspólnie z BMW przeczytacie poniżej:

Zobacz: Nowa Toyota Supra z silnikiem BMW!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności