REKLAMA

Honda Jazz zgarnia nagrodę Red Dot Design Awards 2021!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 26 sierpnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Honda Jazz i Jazz Crosstar zostały uhonorowane nagrodą Red Dot Design Awards. Doceniono niebanalne wzornictwo aut, które idzie w parze z wysoką ergonomią i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Rok temu tę prestiżową nagrodę otrzymała elektryczna Honda e.

Hybrydowa Honda Jazz oraz jej „uterenowiona” wersja Crosstar zostały uhonorowane Red Dot Design Awards 2021 w kategorii „Product Design”. Te, cieszące się międzynarodową renomą, nagrody uznawane są w branży wzornictwa przemysłowego za jedne z najbardziej prestiżowych na świecie. Każdego roku do konkursu nadsyłanych są tysiące zgłoszeń. Wśród najbardziej uznanych projektantów nagroda bywa nazywana „Oscarem designu”. O przyznaniu corocznych nagród Red Dot decyduje jury, złożone z 50 międzynarodowych ekspertów, którzy testują, oceniają i omawiają każde zgłoszenie, zwracając uwagę na wzornictwo i innowacyjność projektu. Kryteria oceny są co roku na nowo dostosowywane, tak by odzwierciedlały aktualne oczekiwania konsumentów klientów oraz ekonomiczne i ekologiczne aspekty użytkowania.

Filozofia towarzysząca tworzeniu Hondy Jazz

Honda podkreśla, że model Jazz został zaprojektowany zgodnie z filozofią Hondy „Yoo no bi”, która uznaje piękno, jakie kryje się w przedmiotach codziennego użytku, udoskonalanych z biegiem czasu, aby uczynić je jeszcze bardziej ergonomicznymi i atrakcyjnymi wizualnie. Co więcej, przy projektowaniu Jazza kierowaną się hondowską zasadą  „Człowiek-Maksimum, Maszyna Minimum”. Zakłada ona, że celem technologii i designu jest służenie potrzebom kierowcy i pasażerów.

W rezultacie powstał samochód, który łączy w sobie funkcjonalność i użyteczność, wyrażoną poprzez innowacyjne rozwiązania, takie jak np. system składanych siedzeń Magic Seats, a jednocześnie zachowuje elegancki i nowoczesny wygląd. A do tego auto jest szalenie oszczędne w mieście i spokojnie osiąga spalanie poniżej 4 litrów na 100 km. Więcej o niej w poniższym artykule:

Zobacz: Oszczędne auto do miasta z automatem? To spala 3,6 l/100 km w korku!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności