Alfa Romeo wyprzedała wszystkie egzemplarze limitowanego modelu Giulia GTA. Włoski koncern poinformował, że kilka sztuk trafiło także do Polski. Topowy model Giulii będzie można spotkać na całym świecie, w tym m.in. w Australii.
Gdy Alfa Romeo przedstawiła światu limitowany model Giulia GTA i GTAm, nawet fani marki przecierali oczy ze zdumienia. Na bazie topowej wersji Quadrifoglio, zbudowano jeszcze bardziej sportową, torową wersję tego auta. Co prawda moc tylko nieznacznie wzrosła (do 540 KM), ale przeprojektowano zawieszenie, poprawiono chłodzenie, wstawiono klatke bezpieczeństwa (GTAm), udoskonalono hamulce. Wszytko na potrzeby jazdy na torze. Ale cena na poziomie 201 tys. euro, czyli ponad 920 tys. zł za wersję GTAm (to ta bez tylnej kanapy), jest wręcz absurdalna. Ale chętnych na to auto nie zabrakło. Wyprzedały się wszystkie Giulie GTA i GTAm. Ile trafi do Polski?
Alfa Romeo Giulia GTA – ile sztuk trafi do Polski?
O tym, że Alfa Romeo Giulia GTA już w chwili debiutu stała się samochodem kolekcjonerskim, nie trzeba było nikogo przekonywać. Po prezentacji przedstawicielom międzynarodowych mediów w maju ubiegłego roku, 500 numerowanych egzemplarzy modelu Alfy Romeo zostało wyprzedanych. Unikatowy charakter w połączeniu z elektryfikacją rynku samochodowego sprawiły, że Giulia stała się bardzo atrakcyjnym kąskiem dla kolekcjonerów.
Zobacz: Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm – cena w Polsce rzuca na kolana!
Łącznie na cały świat wysłanych zostanie 500 egzemplarzy GTA i GTAm. Auto będziecie mogli spotkać w Chinach, Japonii czy Australii. Ale na szczęście, również na domowym podwórku będzie okazja je dostrzec. Z oficjalnej sieci sprzedaży do Polski wjedzie 6 sztuk Alfy Romeo Giulia GTA i GTAm.
Nowa Giulia GTA i GTAm nawiązuje do modelu z przeszłości
Wszystko zaczęło się w latach 60-tych XX wieku, gdy ówczesny zespół wyścigowy Autodelta opracowywał w Balocco model GTA z 1965 r., grupa inżynierów i mechaników pracowała w godzinach nadliczbowych nad projektem, który uczynił z kultowego auta prawdziwy samochód „torowy”. Podobnie nad projektem pracował obecny zespół, który stworzył aktualną Giulię GTA, pragnąc na nowo zapisać chwalebny rozdział w historii Alfy Romeo. Zaangażowani w prace rozwojowe inżynierowie i mechanicy dopracowywali projekt o kryptonimie „Potwór” w tych samych miejscach, w których powstawała Giulia ’65.
Na cześć tego samego „ducha” GTA nosi dziś z dumą tę samą historyczną plakietkę Autodelty. W 1965 roku powstało 500 egzemplarzy Giulii GTA (liczba wymagana do uzyskania homologacji sportowej w kategorii Turismo Group 2) i podobnie teraz, taka sama liczba ekskluzywnych egzemplarzy była zarezerwowana dla prawdziwych fanów marki.
Dodaj komentarz