REKLAMA

Lexus – najlepsza marka aut klasy premium w Rosji!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 12 czerwca 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Klienci z Rosji po raz drugi z rzędu wybrali Lexusa jako producenta aut klasy wyższej, którego darzą największym zaufaniem. Wynik ten jest o tyle istotny, że Lexus zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasie Premium na rosyjskim rynku pod względem sprzedaży samochodów. Dlaczego japońska marka jest tak dobrze przyjmowana w tym kraju?

Już drugi raz z rzędu Lexus okazał się najlepszy pod względem zaufania klientów w segmencie premium w plebiscycie „Auto Dealer Roku”, organizowanym co roku przez rosyjską agencję analityczną Autostat, portal AutoMarketolog.ru i Avito Auto. Japoński producent samochodowy wyprzedził pod tym względem nawet utytułowanych i cenionych niemieckich konkurentów, jeszcze mocniej ugruntowując swoją pozycję na rosyjskim rynku. A to właśnie on jest dla Lexusa jednym z najważniejszych na świecie.

Sprzedaż aut marki Lexus w Rosji

Sprzedaż samochodów marki Lexus w Rosji przekroczyła w ubiegłym roku ponad 24 tysiące egzemplarzy, co pozwoliło zająć japońskiemu koncernowi trzecie miejsce pod tym względem w segmencie premium! Jego udział w rynku osiągnął ponad 16 procent, a pod względem sprzedaży luksusowych crossoverów i SUV-ów Lexus zajął pierwsze miejsce zagarniając ponad 20 procent tego rynku! Najczęściej kupowanymi w Rosji Lexusami były właśnie crossovery RX (7848 egzemplarzy) i NX (6782 sztuki) oraz flagowy SUV LX (6402 pojazdy).

Zdaniem przedstawiciele marki Lexus, te wyniki to z jednej strony efekt renomy, którą cieszy się Lexus ze względu na legendarną jakość i niezawodność swoich samochodów, a z drugiej wyjątkowego podejścia do klientów, mającego swe źródło w japońskiej tradycji gościnności – omotenashi. Oznacza ona, że każdy klient jest traktowany jak gość w japońskim domu.

Zobacz: Test Lexus RC 200t F Sport

Zanim klient zdecyduje się na zakup danego modelu Lexusa, ma do dyspozycji szereg spersonalizowanych usług, takich jak możliwość zamówienia jazdy testowej po wybranej trasie czy sprawdzenie przez internet historii serwisowej używanego samochodu. Oprócz tego właściciele Lexusów mogą zapisać się na przegląd przez internet, a także są też objęci specjalnym programem „Help on the Road”.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
costa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
costa
Gość
costa

Nieźle…

Aktualności