REKLAMA

Facelifting Subaru BRZ – większa moc i lepsze prowadzenie!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Subaru · Dodane: 26 maja 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nowe Subaru BRZ z roku modelowego 2017 otrzyma szereg usprawnień. Zwiększona zostanie jego moc, poprawione będzie zawieszenie i skrzynia biegów. Zmiany dotkną także jego wygląd zewnętrzny oraz detale w kabinie. Jakie inne korzyści przyniesie lifting Subaru BRZ?

Subaru BRZ to bliźniaczy model Toyoty GT86. Choć w powszechnej opinii oba auta uważane są za identyczne, to jednak niektóre ich elementy są inne. Różnice dotyczą przede wszystkim ich zawieszenia. Subaru jest nieco sztywniejsze a przez to lepiej pokonuje ciasne zakręty. Oba samochody to jednak fantastyczne maszyny, cenione za niesamowitą łatwość w jeździe w kontrolowanym poślizgu.

Zobacz: Facelifting Toyoty GT86 – zmiany i nowości

Z zewnątrz odświeżone Subaru BRZ można poznać po nowych felgach, inaczej zaprojektowanych zderzakach i progach oraz po nowych reflektorach z diodami LED (zarówno przednich jak i tylnych). W kabinie uwagę zwraca przede wszystkim nowa kierownica, która otrzymała przyciski do sterowania systemem multimedialnym. W dotychczasowym modelu nie posiadała ona jakiekolwiek klawisza. Nowością w Subaru jest także 4,2-calowy ekran LCD umieszczony obok obrotomierza, na którym prezentowane będą m.in. przeciążenie boczne i wzdłużne (akcelerometr), pozycja pedału gazu, temperatura cieczy chłodzącej i oleju silnikowego a nawet czas przejazdu okrążenia toru wyścigowego.

Subaru BRZ 2017

Subaru BRZ 2017

Nowe Subaru BRZ otrzymało także przeprojektowany silnik. Wprowadzono m.in. nowe zawory, wałki rozrządu i głowicę oraz zastosowano nowy, aluminiowy kolektor dolotowy. Przeprojektowano także kolektor wydechowy. W rezultacie nowy motor Subaru BRZ osiąga moc 205 KM (o 5 KM większą niż dotychczas). Wzmocniony silnik w połączeniu ze skróconym przełożeniem głównym skrzyni biegów ( z 4.1 do 4.3:1) powinien pozwolić Subaru uzyskać lepszy czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h.  Warto zauważyć, że wersja z automatyczną skrzynią biegów nadal osiągać będzie jednak 200 KM mocy.

Subaru BRZ 2017

Silnik Subaru BRZ 2017

Modyfikacje Subaru BRZ nie ominęły także jego zawieszenia. Inne sprężyny śrubowe oraz amortyzatory czy większy tylny stabilizator to jedne z nowości. Poprawiono także sztywność auta za pomocą specjalnych rozpórek zamontowanych na przednich kielichach amortyzatorów, w okolicach skrzyni biegów i tylnych nadkoli.

 Zobacz: Test Mazda MX-5 ND 2.0 SKYACTIVE-G

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności