REKLAMA

Rajd Polski w 2024 roku oficjalnie rundą WRC!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 9 października 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rajd Polski powraca do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Kierowcy będą rywalizować na szutrowych trasach położonych w malowniczym regionie mazurskich jezior i lasów, a baza rajdu ponownie znajdzie się w Mikołajkach. Jubileuszowa, 80. edycja tej ważnej imprezy motorsportowej odbędzie się w dniach 27 – 30 czerwca 2024 roku.

Rajd Polski to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce, mające korzenie sięgające 1921 roku. Jest to drugi najstarszy rajd na świecie po słynnym Rajdzie Monte Carlo. W ostatnich latach Rajd Polski był częścią mistrzostw Europy, jednak dzięki wsparciu ORLEN, impreza wraca do kalendarza Mistrzostw Świata WRC.

80. Rajd Polski w 2024 roku jako runda WRC

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu ORLEN S.A., podkreśla, że blisko połowa przychodów firmy pochodzi z zagranicy, dlatego zaangażowanie się w projekty motorsportowe jest kluczowe dla dotarcia do milionów kibiców oraz zwiększenia rozpoznawalności marki ORLEN na arenie międzynarodowej. Współpraca z mistrzami motorsportu, w tym z Robertem Kubicą i Bartoszem Zmarzlikiem, jest integralną częścią tego zaangażowania. ORLEN 80. Rajd Polski w kalendarzu Mistrzostw Świata stanowi nie tylko promocję marki w kraju, ale także skuteczne narzędzie do budowania rozpoznawalności na rynkach zagranicznych.

Polski Związek Motorowy zawsze dążył do przywrócenia Rajdu Polski do cyklu mistrzostw świata. Sukces udało się osiągnąć dzięki doskonałej organizacji rajdu, potwierdzonej w raportach FIA, oraz owocnej współpracy z ORLEN S.A., sponsorem tytularnym i wiernym partnerem. Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego, podkreśla, że awans rajdu do cyklu WRC to spełnienie marzeń kibiców, którzy jak zawsze zapełnią przygotowane dla nich bezpieczne strefy, aby podziwiać umiejętności światowych gwiazd, takich jak Kalle Rovanpera, Sebastien Ogier, Ott Tanak, Thierry Neuville czy Elfyn Evans, a także polskiej rajdowej czołówki.

80 Rajd Polski

Rajd Polski będzie miał swoją osiemdziesiątą edycję w przyszłym sezonie. Pierwszy raz został włączony do kalendarza Mistrzostw Świata WRC z bazą w Krakowie na inaugurację cyklu w 1973 roku. Od prawie dwóch dekad trasa tego polskiego klasyka prowadzi przez żwirowe odcinki specjalne na Pojezierzu Mazurskim, a Mikołajki pełnią rolę bazy rajdu. Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek, podkreśla, że decyzja o przyjęciu Rajdu Polski do kalendarza WRC była oczekiwana przez Gminę Mikołajki od 2017 roku. Rajd stał się wydarzeniem, na które wszyscy mieszkańcy czekali. Przyciąga on dziesiątki tysięcy kibiców, którzy korzystają z atrakcji Mikołajek i okolic oraz znakomitej bazy turystycznej. Powrót Rajdu Polski do cyklu WRC to oznaka międzynarodowego prestiżu i wielka promocja Mikołajek, a także całego regionu Wielkich Jezior Mazurskich.

Robert Kubica, zachęcając kibiców do udziału w tej wyjątkowej imprezie, mówi, że ORLEN Rajd Polski wraca do kalendarza Mistrzostw Świata, co jest niesamowitą wiadomością nie tylko dla fanów rajdów w Polsce, ale także poza jej granicami. Kierowcy będą prezentować swoje umiejętności na malowniczych trasach wokół Mikołajek, które sam uwielbiał w czasach, gdy sam startował. Atmosfera jest tutaj wyjątkowa, a polscy kibice nie mają sobie równych. Pokażmy, że Rajd Polski zasługuje na miejsce w kalendarzu WRC. Kubica zachęca wszystkich do udziału w wydarzeniu i trzymania kciuków za załogi reprezentujące ORLEN Team.

Zobacz: Polacy znowu nie wygrali Rajdu Polski!

Na mazurskich szutrach nie zabraknie również kierowców ORLEN Team: Kajetana Kajetanowicza i Miko Marczyka. Kajetanowicz podkreśla, że Rajd Polski ma dla niego szczególne znaczenie, jako kawał historii polskiego motorsportu. Cieszy się, że impreza wraca do najwyższej rangi Mistrzostw Świata WRC i jest pewien, że będzie to niezwykle widowiskowa runda. Miko Marczyk również jest podekscytowany powrotem rajdu do kalendarza WRC i planuje pokazać się z jak najlepszej strony wśród najlepszych kierowców świata.

Zobacz: Dacia i Sebastien Loeb wystartują w Rajdzie Dakar 2025!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności