REKLAMA

Volkswagen Passat ma zagłówki, które mogą wypaść w trakcie kolizji!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volkswagen · Dodane: 26 października 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Ruszyła akcja serwisowa dotycząca Volkswagena Passata. Wadliwe zagłówki stanowią poważne zagrożenie w trakcie kolizji czy wypadku i muszą zostać poddane naprawie. Niemiecki koncern zauważył to w egzemplarzach wyprodukowanych 2 lata temu.

Przedsiębiorca Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Volkswagen Passat (typ: AD, 3C), wyprodukowanych w Niemczech od 04.05 do 03.07.2018 r., zagłówki przednich siedzeń mogą być niedostatecznie zabezpieczone sprężyną mocującą prowadnicy. Podczas wypadku zagłówek może się wysunąć z oparcia siedzenia, co zwiększa ryzyko obrażeń.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są 242 pojazdy. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu wymiany lewej (patrząc w kierunku jazdy) prowadnicy zagłówka w obu przednich siedzeniach. Informacji związanych z kampanią udziela Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań; tel.: 61 650 35 88).

Zobacz: Volkswagen Polo niebezpieczny! Rusza akcja serwisowa!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności