REKLAMA

Uroczysty benefis Maćka Wisławskiego już w lutym w Skierniewicach!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 31 stycznia 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Maciej Wisławski w Skierniewicach świętować będzie swoje 80. urodziny i 50 lat rajdowej kariery. Uroczysty benefis z tej okazji odbędzie się pod patronatem miasta, a o historii i dokonaniach Wisławskiego będą opowiadać też jego przyjaciele i kierowcy rajdowi.

Kilka dni temu nasz legendarny pilot rajdowy Maciej Wisławski obchodził swoje 80. urodziny (19.01.2024). Do tego niedawno minęła 50. rocznica Jego rajdowej kariery! Kierując się ogromną sympatią i podziwem dla osoby Macieja Wisławskiego oraz z szacunku do Jego sportowych dokonań już w kwietniu ub.r. swoją działalność rozpoczął komitet organizacyjny ds. obchodów tych dwóch ważnych rocznic, w składzie:

  1. Łukasz Byśkiniewicz
  2. Andrzej Kalitowicz
  3. Piotr Szadkowski

Komitet organizacyjny jest afiliowany przy Fundacji Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny”, z którą od wielu lat Maciej Wisławski współpracuje w charakterze eksperta BRD.

Benefis Macieja Wisławskiego – Skierniewice, 3 luty 2024 r.

W ramach obchodów tych dwóch rocznic zaplanowany jest m.in. BENEFIS Macieja Wisławskiego pt. „Halo, Halo tu Maciek Wisławski ze Skierniewic”, który odbędzie się dnia 3 lutego 2024 r. o godz. 13.00, w Centrum Kultury i Sztuki (CEKiS) w Skierniewicach, gdzie od urodzenia mieszka Jubilat. O osobie Jubilata w trakcie Benefisu opowiadać będą: Krzysztof Hołowczyc, Andrzej Lubiak, Łukasz Byśkiniewicz, Andrzej Kalitowicz. Niewątpliwą atrakcją Benefisu będzie występ Andrzeja Dąbrowskiego, wybitnego jazzmana, piosenkarza, ale i znanego kierowcy rajdowego, który swoją karierę rajdową rozpoczął już w 1957 r. Oprócz Dąbrowskiego, w części artystycznej wystąpią też: trio jazzowe Jakuba Paulskiego, śpiewaczka operowa Maria Wajzer i skierniewicki zespól Voice Ekipa. Prowadzącym będzie znany dziennikarz motoryzacyjny Andrzej Borowczyk. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Andrzej Kalitowicz.

Maciej Wisławski i Krzysztof Hołowczyc na mecie Rajdu Polski w 1996 roku

Uroczystości odbędą się pod patronatem Urzędu Miasta Skierniewice, oraz Polskiego Związku Motorowego.  Partnerami obchodów są: Grupa Bednarek, oleje Mannol, GTV Bus, CKiS, Carvel, Trans System, Fundacja Kierowca Bezpieczny, El-In.pl, Miropasz, Kodyl, Bramex, we4brand, Budosprzęt, Sezone, Motowizja.

Zaplanowane uroczystości obejmować będą:

  1. wystawę samochodów rajdowych, którymi startował Maciej Wisławski
  2. Benefis Maćka Wisławskiego w Sali Widowiskowej, w tym projekcję filmu dokumentującego karierę MW, występy artystyczne
  3. uroczystość wręczenia MW pamiątkowych nagród i upominków
  4. wernisaż wystawy wielkoformatowych fotogramów i innych pamiątek związanych z karierą MW, w atrium CKiS
  5. podpisywanie przez MW pamiątkowych grafik, połączone ze zbiórką datków na rzecz rehabilitacji Michała „Hołka” Grudzińskiego, pilota rajdowego, który uległ groźnemu wypadkowi podczas rajdu w 2017 r. i wymaga ciągłej rehabilitacji
  6. uroczysty bankiet w restauracji Browar Strakacza w CKiS

Zobacz: Rajd Polski w 2024 roku oficjalnie rundą WRC!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności